GeriAvrupa Memurlar için güvenlik önlemleri artıyor
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  1
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Memurlar için güvenlik önlemleri artıyor

Memurlar için güvenlik önlemleri artıyor
refid:27881647 ilişkili resim dosyası

Almanya Memurlar Birliği (ddb), kamu hizmetinde çalışan memurlar için daha fazla güvenlik önlemlerin alınmasını talep etti.

Almanya Memurlar Birliği (ddb), kamu hizmetinde çalışan memurların saldırıya uğramasını önlemek için daha fazla güvenlik önlemlerinin alınması gerektiğini savundu.

Kamu hizmetinde yaşanan saldırı olaylarını hatırlatan dbb başkanı Klaus Dauderstädt, "Bu saldırılar bardağı taşıran son damla oldu" dedi.

KAMU HİZMETİNDE ÖLDÜLER
Aralık ayında Rothenburg ob der Tauber'daki jobcenter'de meydana gelen saldırıda 61 yaşında bir çalışan hayatını kaybetmişti. Eylül ayında ise Rendsburg Vergi Diresi'nde bir danışman silahla vurulmuştu. 2012 yılında Neuss bölgesinde beş çocuk babası bir adam, bir memuru bıçaklamıştı. Karlsruhe'de evine haciz gelen bir adam ise evine gelen icra memurunu ve üç kişiyi öldürmüştü.

MEMURLAR ZOR DURUMDA
Bazı saldırıların sözlü tacizle gerçekleştiğine dikkat çeken Dauderstädt, çalışanların zor durumda kaldığını belirtti.

Ocak ayın ortasında öldürülen memurlar için saygı duruşu düzenlemeyi planladığını dile getiren Dauderstädt, Bayvera İçişler bakanı Joachim Herrmann'ın (CSU) da dbb yıllık toplantısında kamu hizmetindeki şiddeti konu alan bir konuşma yapacağını bildirdi.

KUŞATILMIŞ BİR KALEYE DÖNMEYECEK
Dauderstädt, kamu hizmeti veren binaları kuşatılmış bir kaleye dönüştürmek istemediğini, ancak güvenlik önlemleri alınmasının şart olduğunu ifade etti.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle