GeriAvrupa Makedonya'da ölü sayısı artıyor
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  2
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Makedonya'da ölü sayısı artıyor

Makedonya'da ölü sayısı artıyor
refid:29775331 ilişkili resim dosyası

Makedonya'nın kuzeybatısındaki Kalkandelen kentinde geçen hafta aşırı yağışın yol açtığı selde hayatını kaybedenlerin sayısının 6'ya yükseldiği bildirildi.

Kalkandelen Belediyesi İçişleri Birimi Basın Sözcüsü Maryan Yosifovski yaptığı açıklamada, geçen hafta sel felaketinde kaybolan 5 yaşındaki kız çocuğunun cesedine ulaşıldığını söyledi.

Yosifovski, "Şipkovitsa köyünde yaşayan ve 3 Ağustos'tan bu yana kayıp olan 5 yaşındaki kızın cesedine ulaşıldı. Çocuğun cesedi yan evin bodrumunda bulundu. Adli tıp ekipleri, polis ve savcı olay yerinde incelemelerde bulundu" dedi.

Sel felaketinin ardından Kalkandelen'de hayatın yavaş yavaş normale döndüğünü belirten Yosifovski, bölgeye gelen çok sayıda ekibin yerel halka yardım ettiğini söyledi.

Bu arada, Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı da (TİKA), Makedonya'da sel felaketinden etkilenen bölgede afetzedelere yardım eli uzattı.

TİKA Üsküp Program Koordinasyon Ofisince, Kalkandelen Belediyesi sınırlarında yer alan ve afette zarar gören Şipkovitsa köyüne, temel gıda, temizlik ve barınma malzemelerinden oluşan yardım paketleri dağıtılmıştı.

Kalkandelen polisi tarafından daha önce yapılan açıklamada, sel felaketinden en çok etkilenen Şipkovitsa köyünde 83 yaşında bir kişi ile iki çocuğun, Lisec köyünden 61 yaşında bir kişinin ve Kalkandelen kentinde de bir çocuğun yaşamını yitirdiği bildirilmişti.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle