Mahir yine kulüp mü değiştirecek ?

Ali VARLI / BERLİN
21.08.2014 - 15:22 | Son Güncelleme:

Almanya'da en fazla kulüp değiştiren futbolcuların başında gelen geçen sezonun 2. Bundesliga Gol Kralı Mahir Sağlık, bu sezon formayı kapmak mücadele ediyor. Mahir'in tekrar kulüp değiştirip değiştirmeyeceği merak konusu.

MAHİR Sağlık 31 yaşında. 2013-2014 Sezonu'nda 15 gol attı. 2. Bundesliga'da gol kralı oldu. Paderborn'un Bundesliga'ya yükselmesinde en önemli katkısı olan futbolcuların başında geliyordu. Şimdi ise tecrübeli futbolcu forma savaşı veriyor.

YETERİ KADAR FORMA BULAMADI

Mahir, Paderborn'un hazırlık maçlarında fazla forma şansı bulamadı. Sezon öncesi yapılan hazırlık maçlarında oynayamayan golcü futbolcu, oldukça gergin. Bu gerginliği, takımının DFB Kupası 1. tur maçında RB Leipzig karşısında oynamamasıyla daha da arttı. Maeçın uzatma devlerinin son bölümünde oyuna alınan Mahir, gerginliğinin yanında çok da hırslıydı. Maçtan basın mensuplarının sorularını da hiç cevaplandırmadan kızgın bir şekilde soyunma odasının yolunu tuttu.

SABIRLIYIM

Almanya'da en çok takım değiştiren futbolcuların başında gelen Mahir Sağlık, bu yıl da takım değiştirip değiştirmeyeceği merak konusu. 11 yılda 11 kez kulüp değiştiren Mahir, bu durumla ilgili “Eğer bir yerde şans bulamıyorsanız, kulüp ve teknik direktör de sizi planın içine almıyorsa oynayacağınız yere gitmeniz en doğrusu. Ben bankta oturmayı seven futbolcu değilim. Bu nedenle oynayacağım takımlara gittim. Çok sabırlı biriyim. Doğduğum kentin takımında oynamaktan da çok mutluyum. Bu sezon 34 maç var. Bunun kaçında onayacağımı bilemem. Hoca herkese bir şans verecek. Birinci haftamı, ikinci hafta mı yoksa üçüncü hafta mı bana şans gelir bilemem” dedi. Mahir, Paderborn'un 2. Bundesliga'dan şampiyon olup Bundesliga'ya çıkmasının büyük bir sansasyon olduğunun altını da çizerken “Ligde düşmeyip kalırsak bu da büyük bir sansasyon olur” dedi.

Etiketler:
Son Dakika Haberler


EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı