GeriAvrupa Londra'da protesto
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Londra'da protesto

Londra'da protesto
refid:29584834 ilişkili resim dosyası

İngiltere’nin başkenti Londra’da işyerinin önünde otururken silahlı bir grubun çatışmasından seken bir kurşunla can veren 42 yaşındaki Erdoğan Güzel’in, öldürüldüğü yerde bir protesto gösterisi düzenlendi. Güzel için düzenlenen protesto gösterisi, başta ITV olmak üzere İngiliz basını tarafından ilgi odağı oldu.

Yöneticiliği yaptığı 'Kardeşler Pastanesi' önünde Avrupa Türk Demokratlar Birliği-UK tarafından düzenlenen protesto gösterisine, merhumun eşi İmedia, kardeşleri Yunus ve Mustafa Güzel, amca oğlu Adem Gül, Enfield Belediye Meclis Üyesi Ahmet Karahasan, Liberal Demokrat Parti adayı Turhan Özen'in de aralarında bulunduğu bir grup katıldı.

Londrada protesto

Erdoğan Güzel

Gösteriye katılanlar, "Hükümetin girişimde bulunması için, daha kaç tane suçsuz insanın ölmesi lazım?" , “Gangasterler Sokakta”, “Çete Savaşları'na Son” dövizleri taşıdı.

Londrada protesto


Saygı duruşu ve dua edilen gösteride, UETD-UK Başkanı Ünlüer yaptığı konuşmada, merhum Erdoğan Güzel’in ailesinin yanında yer almak ve gençlerin uyuşturucu mafyasının ellerinde heba edilmemesi için böyle bir gösterinin düzenlendiğini belirtti.

'GENÇLERİMİZE SOKAKLAR DAR EDİLDİ'

Bir dönem Hackney Belediyesi sözcülüğü görevinde de bulunan Ünlüer basın açıklamasında şunları söyledi;
"Bugün ingiltere UETD olarak bu bulunduğumuz noktada geçen cuma günü meydana gelmiş olan bir zulmu, bir haksızlığı protesto etmek için ve maktul Erdoğan Güzel ailesinin yanında yer almak için, vatandaşlarımızı buraya topladık. Yıllardır süre gelen ingiltere'de yaşayan vatandaşlarımızı derinden etkileyen bir sorunu, telin etmek ve karşısında olduğumuzu belirtmek için buradayız. Bu sorun çete savaşlarıdır. Londra sokaklarında pek çok suçsuz insanın hayatına mal olan bu akıl almaz mafyavari çeteler uzun yıllardır Londra'da yaşayan toplumun her kesimini derinden etkilemektedir, bilhassa gençlerimize sokakları dar etmiş durumdadır. Bugün aileler sokağa yolladığı çocuğunun sağ salimen geri döneceğinden endişe duymaktadırlar. Bu ülkenin kanunlarına uyan devlete karşı görevini eksiksiz yerine getiren toplumların hiç de hak etmediği bu duruma 'dur' demek istiyoruz. Bir vatandaş olarak.

'SOKAK TERÖRÜNE DUR DENİLSİN'

Çetelerin en son 2 kurbanı Lordship Lane üzerinde, geçen cuma günü katledilen vatandaşımız Erdoğan Güzel’dir ve diğeride yoldan geçmekte olan bir bayandır. Bu akıl almaz vahşeti ingiltere'de yaşayan Türk toplumu olarak en şiddetle şekilde kınıyoruz. Ve buradan ingiliz hükümetine ve Londra polisine çağrı yapıyoruz bu gidişata 'dur' demelerini istiyoruz. Masum insanların haksız yere öldürülmesinin önüne geçmek için önlem alınmasını istiyoruz. Hükümetin, Londra sokaklarında devam eden (gang warfare) denilen 'sokak terörüne' karşı etkili bir mücadele uygulamasını istiyoruz. Artık insanlar suçsuz yere katledilmesin, sokaklarda endişe duymadan güvenlik içerisinde, gözümüz arkada olmadan, huzur içerisinde yaşamak istiyoruz. İnsanın en doğal olan yaşama hakkının, çeteler tarafından gasp edilmesine 'dur' denilmesini istiyoruz. Ve bunu sağlamak için hükümeti toplumlara karşı olan görevini eksiksiz olarak yerine getirmesini bekliyoruz."


Yorumları Göster
Yorumları Gizle