GeriAvrupa Londra’nın en pahalı evi
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Londra’nın en pahalı evi

Londra’nın en pahalı evi
refid:29547430 ilişkili resim dosyası

Londra’nın Knightsbridge semtinde 2012 yılından beri piyasada olan ancak alıcı bulamayan 5 bin 600 metre karelik 45 odalı malikane için 280 milyon sterlinlik bir teklif yapıldığı ve bu satışın gerçekleşmesi durumunda 2-8a Ruthland Gate adresindeki binanın ülkenin en pahalı evi ünvanını elde edeceği açıklandı.

Hyde Park manzaralı lüks malikane için rekor teklifi kimin yaptığı açıklanmazken, bazı kaynaklar alıcının Suudi Arabistanlı olduğunu iddia etti. Ancak malikane için rekor fiyatı ödemeyi göze alan kişinin Rus bir oligark ya da Katar Kraliyet ailesi olduğu da iddia edildi.

Geçmişte Suudi Arabistan Prensi Sultan bin Abdulaziz Al Saud’a ait olan yapı, prensin vefat etmesi ile satışa çıkartılmış ancak içinde bir yüzme havuzu ve bir de kapalı garaj bulunan malikane için istenen 300 milyon sterlinik ücreti hiç kimse ödemeye yanaşmamıştı.

Olası satış öncesinde malikanenin içindeki bazı aşırı lüks parçalar açık artırmayla satışa sunulacak. Açık artırmaya çıkartılacak 1252 parça arasında antik şömineler, kristal avizeler, mermer küvet ve klozetler bulunuyor.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle