Londra’da Türk mahallesinde vahşet

Halil YETKİNLİOĞLU/ LONDRA
05.09.2014 - 14:06 | Son Güncelleme:

İngiltere’nin başkenti Londra’nın kuzeyinde yoğun Türk nüfusuna sahip Edmonton bölgesinde başı kesik bir kadın cesedi bulundu.

Belediye Meclis Üyeliğini Türkiye kökenli Nesimi Erbil ve Güney Doğan’ın üstlendiği Lower Edmonton bölgesin de yer alan Nightingale Road, N9 adresinde bir evin bahçesinde, kaLondra’da Türk mahallesinde vahşetfası kesilerek öldürülmüş bir kadın cesedi bulundu. Polisin verdiği bilgiye göre, dün öğleden sonra alınan bir ihbar üzerine Nightingale Road, N9 adresinde giden güvenlik güçleri bir kadın cesedi ile karşılaştı. Öldürülen kadının italyan kökenli 82 yaşındaki Palmira Silva olduğu kaydedildi.
Terörist bir eylem olmadığını vurgulanan olayla ilgili 25 yaşında adı henüz açıklanmayan bir kişinin cinayet şüphesiyle gözaltına alındığı bildirildi.

TÜRKLER OLAYI GÖRDÜLER
Cadde üzerinde bulunan cafe ve süpermarket gibi işletmelerin sahiplerinin de Türk olduğu sokakta, toplumumuzun yanısıra çok sayıda Polonyalı ve Afrikalı da yaşıyor. Olayın görgü tanıklarından İbo Erkek Berber Salonu sahibi Tacim Kaygısız ve berber çalışanı Selçuk Kaya, korkunç olayla ilgili şöyle konuştular, “İhbar üzerine polisin olay yerine gelmesiyle birlikte bizde cinayetin işlendiği evin önüne gittik. Olay yerine polis aracı, hava ambulansı bir de polis helikopteri geldi. Ardından silahlı polisler geldiler. Evin çevresini kuşatma altına alıp, kapıyı çaldılar. Elinde döner bıçağı olan 25 yaşlarında 1.75 boyunda esmer bir adamın kapıyı açmasıyla kapatması bir oldu. Polis, camları kırarak içerideki 8- 10 yaşlarında iki çocuğu dışarı çıkardı. Öldürülmüş bir kedi de gördük. Polis, adamı elektroşok silahı ‘taser’la durdurabildi. Adam bayılmış olabilir. Müteakiben adamı sürükleyerek bir polis vanına attılar. Bizleri olay yerinden uzaklaştıran polis, çevreyi kordon altına aldı.

PARASI İÇİN Mİ ÖLDÜRÜLDÜ?
Çok sayıda polis ve özel eğitimli uzmanların da olay yerine gelmesi ardından aralarında Türk ailelerinin de yer aldığı olay yeri çevresindeki evler boşaltıldı. Şüpheli gözaltına alınırken şok tabancası kullanıldığı ve bu sırada silahlı polislerden birinin bileğini kırdığı öğrenildi. Hayatını kaybeden kişi ile katil zanlısının birbirlerini tanıyıp tanımadığının bilinmezken bölgenin Belediye Meclis Üyesi Nesimi Erbil ve Güney Doğan da olay yerine gelerek, polislerden bilgi aldı. Olay’dan girkaç saat öncesi yine bu mahalleye geldiğini ifade eden Erbil, üzüntülü olduklarını ifade etti.
Bölge sakinlerinden ve Enfield Belediye Meclis Üyesi Ahmet Karahasan’da, öldürülen Palmira Silva’yı kişisel olarak tanıdığıni ifade etti. Silva’nın bundan bir süre önce kocası ile coffe shop işletmeciliği yaptığını belirten Karahasan, “Çok çalışkandılar. Belediyenin bizlere verdiği bahçe yanında bunlarında elma bahçesi vardı. Hafta sonlarını bahçelerinde geçirirlerdi. İyi bir iş kadınıydı, tahmin ediyorum, parası için öldürüldü” dedi.
----

Etiketler:
Son Dakika Haberler


EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı