GeriAvrupa Kulübüme karşı dürüst davrandım
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Kulübüme karşı dürüst davrandım

Kulübüme karşı dürüst davrandım
refid:29481477 ilişkili resim dosyası

Dortmund ile bir yıllık sözleşme imzalayan İlkay Gündoğan, kendisine yönelik eleştirilere “Ben kulübüme karşı, yöneticiler de bana karşı dürüst davrandı” dedi. İlkay Gündoğan sözleşme imzalamasında Tuchel’den de etkilediğini itiraf etti.

İlkay Gündoğan geçen hafta Dortmund ile 2016 yılında sona erecek sözleşmesini bir yıl daha uzattı. Kendisini sarı siyahlı kulübe 2017 yılına kadar bağlayan sözleşmeye imza attıktan sonra yıldız futbolcuya yönelik eleştiriler de arttı.

Özellikle İlkay’a, sezonun bitimiyle birlikte yaptığı “Dortmund ile sözleşme uzatmayacağım” açıklaması bir çok tepkinin yönelmesine neden oldu. Yıldız futbolcu bu eleştirilerin yersiz olduğunu söylerken “Ben kulübüme karşı, yöneticiler de bana karşı dürüst davrandı” dedi.

OYNAMAK İSTEDİĞİM KULÜP ÇOK AZ

Transfer görüşmeleri boyunca tarafların karşılıklı olarak çok şeffaf davrandıklarını söyleyen 24 yaşındaki futbolcu “Sözleşmenin uzatılmayacağını açıklamak biraz erken olabilir. Ancak iki taraf da birbirine şeffaf davrandı” dedi.

Dortmund’da ayrılması durumunda gidebileceği kulüp sayısının çok az olduğunu belirten İlkay, “Benim oynamak istediğim kulüp sayısı çok az. Kendimi geliştirip patlama yapacağım takıma gidecektim. Bu farklı nedenlerden dolayı gerçekleşmedi. Ancak bu nedenler arasında kesinlikle para yok. Dortmund’dan ayrılmak istememin sebebi de kulüpte kendimi kötü hissettiğimden kaynaklanmıyordu. Ben kariyerim için başka bir kulüpte yeni başlangıç yapmak istedim” dedi.

Gündoğan ayrıca sözleşmesinin uzatılmasında teknik direktör Tuchel’in de etkisinin olduğunu söyledi.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle