GeriAvrupa Küçük Zehra’dan 5 aydır haber yok
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Küçük Zehra’dan 5 aydır haber yok

Küçük Zehra’dan 5 aydır haber yok
refid:29831685 ilişkili resim dosyası

Afganistan'daki iç savaştan kaçarak 2 yıl önce Türkiye’ye sığınan 2 çocuklu ailenin büyük kızı 13 yaşındaki Zehra Ebrahimi’den 5 aydır haber alınamıyor. Okula gitmek için evden ayrıldıktan sonra ortadan kaybolan Zehra’nın bulunması için ailesi yetkililerden yardım istedi.

Afganistan’daki iç savaştan kaçan Ebrahimi ailesi, iki yıl önce Türkiye’ye sığındı. Batman’a yerleşen aile, Aralık 2014’de Çanakkale’ye taşındı. Barbaros Mahallesi’nde oturmaya başlayan 2 çocuklu Ebrihama ailesinin kızları 12 yaşındaki Zeynep Ebrahimi ile 13 yaşındaki Zehra Ebrahimi, Turgutreis İlköğretim Okulu’nda eğitim görmeye başladı.

Geçen mart ayında sabah okula gitmek için evden çıkan Zehra Ebrahimi, bir daha dönmedi. Okul çıkışı kızı eve dönmeyince, baba 40 yaşındaki Danyal Ebrahimi, polise kayıp başvurusunda bulundu.

AİLE MERAK İÇİNDE

Çocuğunu bulmak için kentte aramadık yer bırakmayan Danyal Ebrahimi, kızının yaşamından endişe ettiğini söyledi. Baba Danyal Ebrahimi, şöyle konuştu:

"Kızım 5 ay önce okul çıkışından sonra eve gelmedi. Okuldan çıktığı gün saat 18.30’a kadar eve gelmeyince polise gittik. Kızım herhangi bir not bırakmadan ortadan kayboldu. Hatta telefonunu bile bırakmış, yanına elbise ve para da almamış. Kızımın fotoğrafını Yunanistan, Almanya ve İsveç’te yaşayan dostlarımıza gönderdik. Ama bu zamana kadar bir haber alamadık. Her gün polise gidiyorum, hala bir haber yok. Sadece kızımın yaşayıp yaşamadığını merak ediyorum. Yetkililerden yardım istiyorum."

Kayıp Zehra’nın kızkardeşi Zeynep Ebrahimi de endişeli olduklarını ve merak içinde beklediklerini söyledi.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle