Koruma ordusuyla

İsmail BAYRAK
04.12.2014 - 09:44 | Son Güncelleme:

Fatih Akın’ın yarın “Kesik” adıyla vizyona girecek yeni filmi “The Cut”ın galası, önceki akşam Nişantaşı City’s’de yapıldı.

1915 Olayları’nı konu alan ve sinema yazarları tarafından ‘olayları tek taraflı yansıttığı’ gerekçesiyle eleştirilen “The Cut”ın galasına birçok ünlü isim katıldı. 20 milyon dolarlık bütçesiyle dikkat çeken filmi izlemeye gelenler arasında Meltem Cumbul, Güven Kıraç, Rıza Kocaoğlu, Lale Mansur, Nejat İşler, Şevval Sam, Can Dündar ve Ara Güler de vardı.

İLK BAŞLARDA TEHDİTLER GELDİ

Fatih Akın, filminde rol alan Kevork Malikyan, Bartu Küçükçağlayan ve Çiğdem Aksüt’le basın mensuplarının sorularını yanıtladı. Akın, aldığı tepkilerle ilgili soruya “Filme gelen tepkiler fena değil. Daha doğrusu karışık. Filmi sevenler de var sevmeyenler de” yanıtını verdi. New York Times’a verdiği röportajda tehditler aldığını söyleyen Akın, bu yöndeki soruları ise “Hassas bir konu. Beklediğimiz şeylerdi zaten ama ilk başlarda olan durumlardı” şeklinde yanıtladı. Röportajındaki “Sanat için ölmeye değer” sözleri içinse “Röportajın ilk sorusuydu o. Daha ısınmamıştım. Çok da önem vermemek lazım her söylenene” diye konuştu. Galadan sonra Taksim’deki Cezayir adlı mekânda after party yapıldı. Hem galada hem de partide Akın’a 7 kişilik bir koruma ekibi eşlik etti.

Etiketler:
Son Dakika Haberler


EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı