GeriAvrupa Kontenjanımız sınırlı elinizi çabuk tutun
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Kontenjanımız sınırlı elinizi çabuk tutun

Kontenjanımız sınırlı elinizi çabuk tutun
refid:27169153 ilişkili resim dosyası

Dört dalda Alman üniversite diploması veren Bahçeşehir Üniversitesi bu yıl her dalda 30 öğrenci olmak üzere 120 öğrenci alacak. Son başvuru tarihi 6 Ekim.

BU yıl Alman makamlarından gerekli izni alarak Almanya'daki ilk Türk üniversitesi olma özelliğine kavuşan Bahçeşehir Üniversitesi, Berlin kampüsünde 20 Ekim'de öğretime başlıyor. Bahçeşehir Üniversitesi dört dalda İngilizce öğretim ve Alman üniversite diploması veriyor. Üniversiteye son kayıt tarihi 6 Ekim... Bahçeşehir Üniversitesi Almanya Eşrektörü Süheyla Schröder, şu bilgiyi verdi:
“İşletme, iç mimari, İletişim tasarımı ve ürün tasarımı, olmak üzere dört dalda uygulamalı öğretim veriyoruz. Her dalda 30 öğrenci olmak üzere toplam 120 öğrenci kontenjanımız var. Sınıflar küçük olduğu için kaliteli bir öğretim imkanı sunuyoruz.

Öğretim dili tüm dünyanın konuştuğu İngilizce. Mezunlarımız çok iyi bir İngilizce ile mezun olacak. İngilizce ve uygulamalı öğretim bizi diğer üniversitelerden ayıran önemli farklar. İngilizce seviye tespit sınavı yapıyoruz. İngilizcesi yeterli olmayanlar bir yıl Berlin, Washington, Toronto ya da İstanbul'da hazırlık akademisine gidiyor. Toplam öğretim üç yıl sürüyor. Biz uygulamaya ağırlık veriyoruz. Staj imkanları sunuyoruz. Başka ülkede staj yapmasını sağlıyoruz. Dizayn öğrencileri örneğin Roma'da staj yapabilecek. Ayrıca Türkçe ve Almanca dersler de veriyoruz, Mezunlar üç dile hakim olacak. Üniversitemize kayıt olabilmek için abitur (lise bitirme) ya da fachabitur diploması (uygulamalı yüksek okul belgesi) gerekiyor. Üniversite ücreti aylık 500, yıllık 3 bin Euro. Öğrencilerimiz BAFÖG bursu alabiliyor.”


Yorumları Göster
Yorumları Gizle