GeriAvrupa Kira vermemek için trende yaşıyor
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  14
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Kira vermemek için trende yaşıyor

Kira vermemek için trende yaşıyor
refid:29898101-spot ilişkili resim dosyası

Almanya'da yaşayan üniversite öğrencisi yüksek ev kiralarından kurtulmanın yolunu trende yaşamaya başlamakta buldu.

Leonie Müller isimli genç kadın Almanya’da yaşayan genç bir üniversite öğrencisi. Onu sosyal medyada bir anda meşhur eden şey ise artık bir evde değil trende yaşıyor olması. Bir başka deyişle insanların evlerine gitmek için bindiği trenden Müller inmiyor; çünkü zaten evinde!

Kira vermemek için trende yaşıyor


Müller’in bu tuhaf kararı almasının sebebi en son ev sahibiyle yaşadığı atışma olmuş. Washington Post’a yaptığı açıklamada, bu tartışma yüzünden artık orada yaşamak istemediğini fark eden genç kadın, aslında hiçbir yerde yaşamak istemediğine karar vermiş.

Kira vermemek için trende yaşıyor

Independent’ın haberine göre, evsahibiyle yaşadığı tartışmalardan sıkılan ve artık kira vermek istemeyen 23 yaşındaki genç kadın, apartman dairesinde yaşamak istemediğini anlamış. Müller, böylece bilgisayarı ve elbiselerinin bulunduğu büyükçe bir sırt çantasıyla trenlerde yaşamaya başlamış.

Trenlerdeki banyoların her türlü ihtiyacını karşıladığını belirten genç kadın, “Akşamları bilgisayarımda yazı yazıyor, kitap okuyor ve yeni insanlarla tanışıyorum. Trenlerde adeta kendimi evde gibi hissediyorum. Aynı yere çakılı kalmıyor, sürekli yeni yerler görüyorum” dedi.

Şehir şehir dolaşıp, arkadaşlarını da ziyaret etme imkanı bulduğunu dile getiren Müller, “Tren kompartımanından farksız bir daireye her ay 450 dolar ödüyordum. Faturalar için de ekstra tabii ki… İnsanların, sistem tarafından kendilerine biçilmiş normlardan kurtulmaları gerektiğine inanıyorum ve onlara esin kaynağı olmak istiyorum” ifadelerini kullanıyor.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle