GeriAvrupa Kimlik tespiti 5 gün sürecek
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Kimlik tespiti 5 gün sürecek

Kimlik tespiti 5 gün sürecek

Fransa'da 43 kişinin öldüğü trafik kazasında kimlik tespitinin en az 5 gün sürmesi bekleniyor.

Fransa'nın Bordeaux şehri yakınlarındaki Libourne kasabasında otobüsle kamyonun çarpışması sonucu 43 kişinin hayatını kaybettiği kazada ölenlerin kimlik tespiti için en az 5 gün gerektiği bildirildi.

Gironde Bölge Jandarma uzman ekibi bugün olay yerinde kimlik tespit çalışmalarına başladı. Jandarma yetkilisi Patrick Touron, basın mensuplarına yaptığı açıklamada kimlik tespitinin tamamlanması için en az 5 güne ihtiyaçları olduğunu duyurdu. Touron, kimlik tespit işlemlerinin güvenli bir şekilde yürütülmesi için kazanın meydana geldiği yolun 3 gün boyunca kapalı olacağını aktardı.

Libourne Cumhuriyet Savcısı Christophe Auger ise düzenlediği basın toplantısında otobüsün farklı yerlerden yolcu aldığını ve kaza anında otobüste kaç kişi olduğunun kesin olarak belirlenemediğini açıkladı.

Soruşturmada öncelikle kimlik tespitine yoğunlaşılacağını söyleyen Auger, en kısa sürede ölenlerin naaşlarının ailelere teslim edileceğini ifade etti.

Auger ayrıca kazada yaralanan 8 kişinden 2'sinin durumunun ağır olduğunu ve hastanede tedavilerinin sürdüğünü kaydetti.

Fransa'da yaşanan trafik faciası, ülkede son 33 yılda yaşanan en büyük kaza olma niteliğini taşıyor. Beaune kentinde 1982 yılında meydana gelen kazada 44'ü çocuk 53 kişi hayatını kaybetmişti.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle