Kimlik hırsızı doktora 6 yıl hapis

Birce BORA
18.07.2015 - 12:25 | Son Güncelleme:

İngiltere’de tıbbi lisansı iptal edilmiş olmasına rağmen başka bir doktorun kimliğini kullanarak 2.5 yıl boyunca 3 bin hastayı tedavi eden Gürcistan asıllı doktor 6 yıl hapis cezasına çarptırıldı.

Konuyla ilgili Canterbury Kraliyet Mahkemesi’nde görülen davada 36 yaşındaki Levon Mkhitarian’ın 2007 yılında tıp eğitimi almak üzere İngiltere’ye geldiği ve eğitimini tamamladıktan sonra ülkede doktor olarak çalışmaya hak kazandığı belirtildi.

Ancak kısa süre sonra ülkenin tıbbi standartlarına uygun hizmet veremediği gerekçesi ile Mkhitarian’ın tıbbi lisansı elinden alındı.

Buna rağmen çalışma hayatından ayrılmak istemeyen Gürcü doktor, ülkenn Kent bölgesinde yaşayan ve çalışan bir doktorun kimliğini çaldı. Bu doktor adına banka hesapları açtıran, sahte diploma bastıran ve CV hazırlayan Levon Mkhitarian, Ashford’daki William Harvey Hastanesi’nde işe girdi.

Mkhitarian hastane çalışanlarının bir süre sonra gerçek kimliğini ortaya çıkarmasının ardından hakim karşısına çıkartıldı ve hapis cezasına çarptırıldı.

Kent bölgesi polis dedektiflerinden Nick Gossett konuyla ilgili yaptığı basın açıklamasında “Mkhitarian şimdi parmaklıklar ardından. Umuyoruz ki hapiste geçirdiği zamanı yaptıklarının hem onu hem de tedavi ettiği kişileri nasıl etkilediğini düşünmeye ayıracak” dedi.

Son Dakika Haberler


EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı