GeriAvrupa Kilisede Anadolu ezgisi yankılandı
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Kilisede Anadolu ezgisi yankılandı

Kilisede Anadolu ezgisi yankılandı

Londra’da İzmirli öğrencilerin kilise konseri büyük ilgi gördü

Londra’ya ziyarette bulunan Özel İzmir SEV Ortaokulu öğrencileri St Paul Kilisesi’nde, Anadolu ezgileri seslendirdiler.

‘Divane Aşık Gibi’ ile başlayan konserde bir çok Anadolu ezgisi yankılandı. Türkiye’den gelen 5 ve 6. Sınıf öğrencileri ‘Bom bili bili’, ‘Leblebi koydum tasa’, ‘Çökertme’, ‘Yüksek yüksek tepelere ev kurmasınlar’, ‘Ele güne karşı’ ve ‘Ben böyleyim’ adlı dilden dile dolaşan eserleri de seslendirdi. Konser, ‘Zeybek’ dansı gösterisi ile son buldu. 

Geceye Türkiye’nin Londra Başkonsolosu Emirhan Yorulmazlar, Eğitim Müşavir Vekili Necip Demirci, öğrenci velileri ve Londralılar yoğun ilgi gösterdi.

 ‘BAŞARILI OLDUK’

Londra ziyareti ile ilgili Arpacı, “Londra’ya ‘MüzikSEV’ projesi kapsamında geldiklerini” söyledi. Türk Başkonsolosluğunu ziyarette bulunduklarını da dile getiren Arpacı, “Türkiye Cumhuriyeti Londra Başkonsolosu Sayın Emirhan Yorulmazlar ile öğrencilerimiz tanışıp, sohbet etme fırsatına sahip oldular. Konserde, 4 İngiliz sanatçının şarkısının yanında Anadolu’nun güzel ezgileri seslendirildi. Amacımız çocukların farklı ülkede müzik üzerine eğitim almaları ve hayatlarında önemli yere sahip müzik eğitimlerini yurtdışında sergilemeleriydi. Bunda da başarılı olduk. 4 günlük Londra müzik turunda müzikal müze, Lion King ve Apple Store Field çalıştayından sonra bu akşam St Paul Kilisesi’nde bir konserle turumuzu tamamladık” şeklinde konuştu.

 


Yorumları Göster
Yorumları Gizle