GeriAvrupa Kılıçdaroğlu, Almanya'da partililerle bir araya geldi
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Kılıçdaroğlu, Almanya'da partililerle bir araya geldi

Kılıçdaroğlu, Almanya'da partililerle bir araya geldi
refid:30171049-spot ilişkili resim dosyası

Avrupa'da seçim çalışmalarını sürdüren CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, basın özgürlüğünün önemine dikkat çekti. Kılıçdaroğlu, CHP iktidarında CHP'yi rahatlıkla eleştirebileceksiniz" dedi

1 KASIM Seçim çalışmalarını Avrupa'da sürdüren Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Mannheim'de medya özgürlüğünün önemine dikkat çekti.

Bir ülkenin medyası özgür olmamasının halkın haberalma özgürlüğünün de kısıtlanması anlamına geldiğini kaydeden Kılıçdaroğlu, "Gazeteleri neden okur, televizyonları neden izleriz. Dündadaki gelişmeleri öğrenmek için. Gazeteci eleştirir. Onun görevidir. Övgü için gazetecilik yapılmaz. Nerede yanlışlık, eksiklik varsa onu yazar. Bardağın boş tarafını gösterir. İktidarı eleştirdi diye gazeteciyi tutuklatmak, gazeteyi basmak, camı, çerçeveyi, bilgisayarları tahrip etmek doğru değil. Bunu da bir milletvekilinin öncülüğünde yapacaksın. Utanılacak bir durum. Bizi eleştiren medyaya seslenmek istiyorum. Hiç çekinmeyin ve korkmayın. CHP iktidarında rahatlıkla yine CHP'yi eleştirebileceksiniz" dedi.

Kılıçdaroğlu, Almanyada partililerle bir araya geldi


1 Kasım'da demokrasi ölçülecek

Kemal Kılıçdaroğlu, Mannheim Rheingoldhalle gerçekleşen buluşmada Türkiye'de birlik mesajı veren, ortak duygulara hitap eden tek lider olduğunu, CHP'nin de Meclis'te etnik kimlik, inançlar ve yaşam tarzı üzerinden siyaset yapmayan tek parti olduğunu söyledi.

CHP lideri, "1 Kasım'da demokrasiyi ölçeceğiz. Ya bir tercihimiz olacak. Ya özgürlükten yana, ya baskıcı rejimden yana tavır alacağız. Ya yargı bağımsızlığından yana, ya yargı bağımsızlığını unutacağız. Ya kadın erkek eşitliğinden yana, ya da kadın erkek eşitliğini unutacağız. Ya üniversiteler özgür olacak, veya üniversiteler baskı altında olacak. Ya medya üzerindeki baskıları kaldıracağız, ya medya üzerinde baskılar devam edecek. Bu kadar önemli bir seçim" diye konuştu.

Kılıçdaroğlu, Almanyada partililerle bir araya geldi


Porsche'ye bindi

Toplantıda CHP liderinin sözleri sık sık "Halkçı Kemal" ve "Başbakan Kemal" sloganlarıyla kesildi.

Alkışlar arasında salondan ayrılan CHP lideri, Wormslu bir işadamının tahsis ettiği Porsche aracıyla Stuttgart toplantısına gitmesi dikkat çekti.

Kemal Kılıçdaroğlu Stuttgart ve Münih toplantılarının ardından Avusturya'ya geçerek altı ülkeyi kapsayan Avrupa seçim turunu tamamlayacak.