Kiel ırkçılığa karşı yürüdü

KİEL (CİHAN)
29.01.2015 - 10:08 | Son Güncelleme:

Almanya'nın kuzeyindeki Kiel şehrinde ırkçılık ve İslam düşmanlığa karşı 10 bin kişi yürüdü.

Özgürlükçü, çoğulcu ve açık bir toplum olarak toplumsal barış ve aydınlık bir gelecek için Kiel’de bir araya gelen ve aralarında STK, sendika ve siyasi parti temsilcilerinin de bulunduğu çok sayıda kişi Almanya’da hızla artan Pegida gösterilerini protesto etmek için yürüdü.

“Açık fikirli kent Kiel, bizim şehrimizdir“ sloganı ile düzenlenen yürüyüşe Schleswig-Holstein Başbakanı Torsten Albig, Kiel Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Ulf Kämpfer, DGB Kiel Başkanı Frank Hornschu, Kent Göçmenlik Forumu'ndan Dr. Hussein Anaissi katıldı.

Başbakan Albig konuşmasında, “Bugün burada toplanarak kötü niyetli insanlara karşı gücümüzü göstermiş bulunuyoruz. Kiel şehri ile gurur duyuyorum, geçmişte yaşanan Solingen, Rostock ve Mölln olaylarından dersler çıkardık, bir daha böyle acı olayların olmasına asla müsaade etmeyeceğiz." dedi.

Kiel Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Ulf Kämpfer de göçmenlerin şehrin kalkınmasında çok katkıları olduğunu hatırlatarak, "Bu güzel şehrimizi beraber daha da güzel yapacağız, yabancı düşmanlığına asla geçit vermeyeceğiz." dedi.

Etiketler:
Son Dakika Haberler


EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı