GeriAvrupa Kendini polis olarak tanıtıp gurbetçileri dolandırdı
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  5
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Kendini polis olarak tanıtıp gurbetçileri dolandırdı

Kendini polis olarak tanıtıp gurbetçileri dolandırdı
refid:29916551-spot ilişkili resim dosyası

Almanya’dan Gaziantep’e tatile gelen yaşlı adam ve eşi, kendisini polis olarak tanıtan kişiler tarafından dolandırıldı. Yaklaşık 20 bin lira değerinde ziynet eşyası ve parayı alan dolandırıcılar kayıplara karıştı. Polis, dolandırıcıları yakalamak için çalışma başlattı.

Edinilen bilgiye göre olay, Gaziantep’in Osmangazi Mahallesi'nde yaşandı. Almanya’dan Gaziantep’e tatil yapmaya gelen Mehmet Gani Çaktuğ’u telefonla arayan kimliği belirsiz bir kişi, Gaziantep’e gelen bazı hırsızların, kaldığı eve gelerek altın ve paralarını çalacaklarını söyledi. Yaklaşık yarım saat yaşlı adamla telefonda konuşan şahıslar, polis olduklarını ve parayı kendilerine verdiği takdirde hırsızları suçüstü yakalayacaklarını söyledi.

Yaşlı adam altın ve paraları telefonla konuştuğu kişiye evinin kapısında teslim etti. Yaklaşık 20 bin lira değerindeki altın ve paraları alan şahıs daha sonra kayıplara karıştı. Kısa süre sonra altınları arayan kişinin telefon numarasını geri arayan Mehmet Gani Çaktuğ, kendisine ulaşamayınca şüphelenip, polisi arayarak durumu anlattı. Eve giden polisler, yaşlı adamın ifadesine başvurunca dolandırıldığı ortaya çıktı. Çevredeki güvenlik kamerası kayıtlarını inceleyen polisler, dolandırıcıyı yakalamak için çalışma başlattı.

Kendini polis olarak tanıtıp gurbetçileri dolandırdı


Dolandırıcılara parayı nasıl verdiğini anlatan Mehmet Gani Çaktuğ, “Adamlar telefon ettiler. Yarım saat telefonla konuştuk. İşte 16 şehirden hırsızlar geldi, dolandırıcılar geldi. Bunlar para istiyor. Bana da senin ne kadar paran varsa, altının varsa, neyin varsa bir söyle. Adam gelecek, sende alacak. Birkaç güne paranı iade edeceğiz. Sonra aşağı gittim. Adamın başında şapkası vardı, gözlüklüydü. Hanımın gerdanlığını çıkardık. Bileziğini de düğünde almıştık. Onu da verdik, parayı verdik. Artık bir şeye karışmadık, parayı getirir diye. Adam gitti. Sonra dolandırıcı olduğunu anladım ve polise gittim. Polisler geldiler, incelemelerde bulundular. Sonra sonuç çıkmadı. Gurbetçiyiz. Almanya’dan gelmişiz. İzne geldik, başımıza bu geldi. 1970’ten beri Avrupa’dayım, daha böyle bir şey görmedim” şeklinde konuştu.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle