GeriAvrupa Kendi aracının kopyasını görünce şok oldu
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  1
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Kendi aracının kopyasını görünce şok oldu

Kendi aracının kopyasını görünce şok oldu

Almanya’da arkadaşının uyarması üzerine aracının plakasının kopyalandığını ve trafikte olduğunu öğrenen Türk vatandaşı Adem Altay şok yaşadı. Polis, plakası kopya olan aracın şase numarasının sahte, aracın da çalıntı olduğunu tespit ederek olayla ilgili araştırma başlattı.

KÖLN’ün Merheim semtinde yaşayan Kütahyalı Adem Altay’ın bir arkadaşı, Neubrück semtinde gezdiği sırada, Altay’ınkiyle aynı plaka, aynı model ve renkteki otomobili park halinde görünce Altayı aradı. Kendisinin Merheimda; aracının da kapısının önünde olduğunu söyleyen Adem Altay durumu öğrenince hemen kopya aracın yanına giderek polis çağırdı. Polisin şaşkınlık yaşadığını söylemesi ve aracın aslını görmek istemesi üzerine Altay, aracını kopya aracın yanına getirdi.

EMNİYET PARKINA ÇEKİLDİ
Polisler, kopya araç üzerinde yaptıkları incelemede şase numarasının sahte, aracın çalıntı olduğunu tespit etti. Çekiciyle polis emniyet parkına çektirilen kopya aracı kimin ya da kimlerin kullandığına dair araştırma başlatıldı. Adem Altay, kendisini adeta şaşkına çeviren olayla ilgili olarak, “Arkadaşın uyarmasıyla, haberdar olduk. Kimler nasıl cesaret eder bilemiyorum ama rengi, modeli her şeyi aynı araca bizim plakayı sahte bir işlemle yazdırıp kullanmaya başlamışlar. Araçların arasında sadece tampondaki lamba farkı var gerisi aynı. Ben altı aydır bu aracı kullanıyorum. On gün önce de internetten arabayı satışa vermiştim, plakası da görünüyordu. Oradan görüp böyle sahte bir plaka mı yazdırdı, yoksa çoktandır mı devam eden bir şey orasını bilemiyoruz. Ancak polis bunu ortaya çıkarır. Diğer insanların da başına gelmesini istemem. Bunun duyurulmasını, vatandaşın haberdar edilmesini istiyorum” dedi.

Yorumları Göster
Yorumları Gizle