GeriAvrupa Kaza mı, kundaklama mı?
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Kaza mı, kundaklama mı?

Kaza mı, kundaklama mı?

Almanya’nın Kuzey Ren Vestfalya Eyaleti’ne bağlı Bochum kentinde Türkiye kökenli bir kişiye ait binada yangın çıktı. Binanın üst katında başlayan yangına itfaiye ekiplerinin erken müdahalesi sayesinde can kaybı yaşanmadı.

AYNI binada bir buçuk ay içerisinde beş kez yangın çıkması kundaklama şüphesini gündeme getirdi. Polis, olayın kundaklama olup olmadığını araştırırken, bina sakinleri yangınlar nedeniyle tedirgin olduklarını dile getirdi.

Yangında işyeri hasar gören esnaf Cengiz Çavdar, olayın bir an önce aydınlatılmasını isterken, yangınların endişe verici olduğunu söyledi. Çavdar, şöyle dedi:
“Bu binanın alt katında dükkan işletiyorum. Bu binada, 1.5 ayda beşinci kez yangın çıkıyor ve hala kimin veya kimlerin yaptığı belli değil. Herkes artık çok korkuyor. Yetkililerden bir an önce yangınların sebebinin bulunmasını istiyoruz. Millet çok tedirgin. Biz de her defasında adeta diken üstündeyiz. Daha önce de güpegündüz bu binada yangın çıktı ve çocuklar neredeyse ölüyordu. Aynı günde iki defa yangın çıkması endişe verici.”
Polis, yangın ile ilgili soruşturma başlatırken, binada maddi hasar meydana geldi. Daha önceki yıllarda da Almanya’da Türklere ait binalarda kundaklamalar meydana gelmiş ve birçok Türk vatandaşı yanarak can vermişti.

False
Haber Yorumlarını Göster
Haber Yorumlarını Gizle