GeriAvrupa Karrenbauer: Merkel seçimle geldi, başbakan kalacak
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Karrenbauer: Merkel seçimle geldi, başbakan kalacak

Karrenbauer: Merkel seçimle geldi, başbakan kalacak

Aralık ayında yapılacak CDU kurultayında liderlik koltuğuna adaylığını açıklayan Annegret Kramp Karrenbauer, sonunda sessizliğini bozdu. Karrenbauer, seçilmesi durumunda diğer iki adayın da parti yönetiminde yer almasını isteyeceğini söyledi.

CDU Lideri Angela Merkel’in yerine adaylığını açıklayan muhafazakar sağ kanadın temsilcilerinden Friedrich Merz ile Federal Sağlık Bakanı Jens Spahn’dan sonra, yenilikçi kanadın temsilcisi Annegret Kramp Karrenbauer de konuştu. İki adayı partiyi bölücü bir kampanyadan uzak durmaya çağıran Karrenbauer, şunları söyledi: “Merkel dönemi parti başkanı olarak sona eriyor. CDU tarihinde yeni bir sayfa açılıyor. Ben öteki adaylara karşı bir seçim kampanyası yürütmeyeceğim. Bu yeni sayfanın nasıl olacağı konusunda partiye teklif götüreceğim.”

DEVLETE GÜVENİ NASIL SAĞLARIZ?
Parti başkanı seçilirse, iki adayın da parti yönetiminde yer almasını isteyeceğini belirten Karrenbauer, hedeflerini şöyle sıraladı: “Siyasete güven sert sözlerle sağlanmaz. Güven, sorunlara çözüm bularak sağlanır. Ben üç konuya ağırlık vereceğim; Bir, ulaştığımız refahı gelecekte de nasıl devam ettiririz? İki, devlete güveni nasıl sağlarız? Üç, güvenliği yeniden nasıl güçlendiririz ve insanların kendini yeniden evinde hissetmesi için neler yapabiliriz?”
Kramp Karrenbauer, seçilmesi halinde Merkel’in başbakan kalıp kalmayacağı sorusuna ise şu cevabı verdi: “Merkel seçimle gelmiş bir başbakan. Mecliste çoğunluğa sahip olduğu sürece başbakan kalacak” dedi.

 

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

Son 24 saatte ne oldu? (07.11.2018)

Yorumları Göster
Yorumları Gizle