GeriAvrupa Karrenbauer: AfD’yle iş birliği asla olmaz
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Karrenbauer: AfD’yle iş birliği asla olmaz

Karrenbauer: AfD’yle iş birliği asla olmaz

Alman televizyon kanalı ARD’de ‘Anne Will’ programına çıkan CDU Lideri Annegret Karmp Karrenbauer, aşırı sağcı AfD ile partisinin bir iş birliğine gitmesinin asla söz konusu olmayacağını söyledi. Karrenbauer, Kassel Valisi Walter Lübcke cinayetine AfD’nin kısmen de olsa ortam hazırladığını söyledi.

CDU’nun, AfD ile bir işbirliği ve yakınlaşmasını önlemek için tüm imkânları gözden geçireceğini belirten Kramp Karrenbauer, parti yönetiminden bu konuda yetki isteyeceğini vurguladı. AfD’nin izlediği politika nedeniyle bir iş birliğini aklının ucundan bile geçirmediğini söyleyen Karrenbauer, aşırı sağla aralarına çizgi çekmemelerini buna gerekçe gösterdi.
CDU içinde AfD ile iş birliği seslerinin yükselmesi üzerine bu açıklamayı yapan Karrenbauer, özellikle CDU üyesi olan Kassel Valisi Lübcke’nin katil zanlısının aşırı sağcı çevre içinden çıkmasına dikkati çekti. AfD ile iş birliğini düşünen ve arzu eden CDU üyelerinin, bir partili arkadaşlarının aşırı sağcı çevre tarafından öldürülmesinden sonra bunu vicdanen nasıl kaldıracaklarını düşünmeleri gerektiğini belirten Karrenbauer, “Benim vicdanım buna izin vermez” dedi.

Haber Yorumlarını Göster
Haber Yorumlarını Gizle