GeriAvrupa Karnavalda uyuşturucu dehşeti
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Karnavalda uyuşturucu dehşeti

Karnavalda uyuşturucu dehşeti
refid:27080110 ilişkili resim dosyası

İngiltere'nin başkenti Londra'da geleneksel olarak her yıl ağustos ayında düzenlenen Notting Hill karnavalında üç kişinin bıçaklandığı, iki polis memurunun yaralandığı ve 261 kişinin gözaltına alındığı bildirildi.

İngiliz polisinden yapılan açıklamada, İngiltere'de iki gün boyunca devam eden ve bu sabah son eren Notting Hill karnavalında bazı grupların polise sözlü ve fiziksel saldırıda bulunduğu, iki polis memurunun olaylar sırasında çıkan arbedede yaralandığı bildirildi.

Festivalde üç kişinin bıçaklandığı, bunlardan birinin durumunun ağır olduğu açıklandı. İngiliz emniyet güçlerinin olaylara müdahale ederek toplam 261 kişiyi gözaltına aldığı kaydedildi.

İngiliz polisi, festival boyunca toplam 38 kişinin uyuşturucu ile ilgili suçlardan, 24 kişini kamu huzurunu bozmaktan, 15 kişinin de kesici madde taşımaktan gözaltına alındığını bildirdi. Polisin açıklamasında, geçen seneye kıyasla bu yılki karnavalda daha az şiddet vakası görüldüğü, fakat bıçaklama olaylarının endişe verici olduğu vurgulandı.

Avrupa'nın en büyük sokak karnavallarından biri olarak gösterilen Notting Hill karnavalında güvenliğini sağlamak için bu yıl 8 bin polis görev yaptı.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle