GeriAvrupa Kardeş şehir Hassloch'tan Silifke'ye ziyaret
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  1
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Kardeş şehir Hassloch'tan Silifke'ye ziyaret

Kardeş şehir Hassloch'tan Silifke'ye ziyaret
refid:29929179-spot ilişkili resim dosyası

Silifke Belediyesi'nin Almanya’daki kardeş şehri Hassloch'tan gelen heyet, Silifke Belediye Başkanı Mustafa Turgut’u makamında ziyaret etti.

Belediye Başkanı Mustafa Turgut, İlçenin tarihi ve doğal güzellikleri incelemek üzere Silifke’ye gelen kardeş şehir heyetini, makamında ağırladı.

Hassloch ve Silifke kardeş şehir ilişkilerinin iki ülke insanları arasındaki dostlukların gelişmesine önemli katkıları olacağını vurgulayan Başkan Turgut, "İki şehir arasındaki kardeşlik anlaşmamız dün olduğu gibi bugün de en iyi şekilde devam etmektedir. Sosyal, kültürel ve eğitim alanlarındaki çalışmalarımıza ve işbirliğimize daha fazla önem vererek, medeniyetlerin beşiği Silifke’mizi, gerek yurt içi gerekse yurt dışında tanıtmaya devam ediyoruz. Heyetler, karşılıklı gerçekleştirmiş oldukları ziyaretlerde iki ülke insanının hem birbirlerini hem de kültürlerini yakından tanıma imkanı bulmaktadırlar. Heyet ilçemizin tarihi ve doğal güzelliklerini gezerek Almanya’da ilçemizin zenginliklerinin tanınmasına katkıda bulunacaktır. Silifke Belediyesi olarak bizlerde bu hususta üzerimize düşen görevi en iyi şekilde yerine getirmekteyiz” dedi.

Silifke'ye gelmekten son derece mutlu olduklarını ifade eden kardeş şehir heyeti de, “Silifke kültürel olarak çok zengin, güzel bir ilçe. Tarihi ve doğal güzelliklerine hayran kaldık. Silifke'yi ve Silifke insanını çok sevdik. Bu kardeşliğin bir ömür boyu sürmesi için elimizden gelen çabayı göstermeliyiz. Sadece şehir olarak değil, her konuda kardeş olmak istiyoruz” diye konuştular.

Yapılan konuşmaların ardından Silifke Belediye Başkanı Mustafa Turgut, kardeş şehir ekibine plaket ve ilçenin tarihi ile doğal güzelliklerini anlatan kitap ve broşürler takdim ederken, kardeş şehir ekibi de Belediye Başkanı Mustafa Turgut ve başkan yardımcılarına çeşitli hediyeler takdim etti.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle