Kapıkule’de 9 kilometrelik TIR kuyruğu

CİHAN
17.08.2014 - 17:46 | Son Güncelleme:

Türkiye’den çıkış yapmak üzere Kapıkule Sınır Kapısı’na gelen TIR sürücüleri, 9 kilometrelik araç kuyruğu oluşturdu.

Farklı illerden aldıkları yükü haftanın ilk gününde Avrupa ülkelerindeki adreslere bırakmak isteyen sürücüler, aynı anda yola çıktı. Sürücüler, Cuma gününden bu yana Kapıkule yolunda araç kuyruğu oluşturdu. Türkiye’den çıkış yapmak üzere saatlerdir sıranın kendilerine gelmesini bekleyen sürücüler, Bulgar gümrüğünün yavaş çalışması nedeniyle beklediklerini belirtti.

Almanya’ya yük götüren Mustafa Taylan, dünden bu yana gümrük kapısı yolunda beklediklerini söyledi. Oldukları yerde 22 saattir beklediklerini belirten Taylan, önündeki arkadaşlarının daha fazla durduğunu kaydetti.

Saat 06.00’dan bu yana sınır kapısı yolunda olduğunu açıklayan Fikret Seçen, daha ne kadar bekleyeceğini bilmediğini anlattı.

Gece 01.00 sıralarında Kapıkule yoluna giren Orhan Sarp, o saatten beri sırada olduklarını dile getirdi. Bulgar tarafının çalışmadığını tahmin ettiğini açıklayan Sarp, “İçerisi çok kalabalık. Gece iyi çalıştılar. Sabah vardiya değişince çalışmadılar” dedi.

Trakya Gümrük ve Ticaret Bölge Müdürü Müslüm Yalçın, firmaların pazartesi günü Avrupa ülkelerindeki adreslere teslimat yapması nedeniyle araç yoğunluğun oluştuğunu söyledi. Gümrükteki TIR yoğunluğunun Cuma gününden başladığını ve Pazar gününe kadar devam ettiğini anlatan Yalçın, Türkiye’den çıkışta herhangi bir sorun yaşanmadığını vurguladı. Gelen TIR sayısının fazla olmasının Bulgaristan’daki alım kapasitesini aştığını ifade eden Yalçın, bunun yanında sınırın karşı tarafındaki inşaat çalışmalarının da alımları etkilediğini dile getirdi.

Etiketler:
Son Dakika Haberler


EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı