"Kanser en iyi ölme şekli"

CİHAN
02.01.2015 - 10:29 | Son Güncelleme:

İngiltere’nin ünlü doktorlarından ve İngiliz Medikal Dergisi’nin (British Medical Journal) eski editörü olan Richard Smith, kanserin en iyi ölme şekli olduğunu iddia etti. Smith, hastalığın tedavi yöntemleri için yapılan araştırmalara para harcanmamasını istedi.

İngiliz Medikal Dergisi'nin blog sayfası için makale kaleme alan Smith, çoğu hastanın ani ölümü tercih ettiğini, hasta aileleri içinse ölümlerin çok zor olduğunu yazdı.

"ÖLÜM HAFİF BİR ÖPÜCÜK"
Smith, “Yavaşça ve uzun sürede gerçekleşen ölüm şekillerinden en kötüsü hafıza silindiği için bunaklıktır fakat ölüm vakti geldiğinde belki bu sadece hafif bir öpücüğe dönüşür” dedi. İngiliz doktor, organ yetmezliğinde ise doktorlara ve hastanelere uzun süre bağımlı kalındığına değindi ve kanserin en güzel ölüm şekli olduğunu savundu. Kanser hastalarının çevresindekilere veda etme olanağı bulduğunu, son istek ve arzularını yerine getirebildiğini ifade eden 62 yaşındaki doktor, hastaların çok iddialı onkologlardan uzak durması gerektiği ve gereksiz harcama yapılmamasına dair uyarıda bulundu.

Sayfanın altında ise yaşı ilerleyen Smith'in de muhtemelen yakın bir zamanda öleceğine dair not yer aldı.

TEPKİ GECİKMEDİ
Doktorun açıklamasının ardından İngiltere Kanser Araştırmaları Derneği (Cancer Research UK) Klinik Tedavi Uzmanı Peter Johnson ise günün birinde herkesin öleceğini fakat genç yaşta kanser hastalığına yakalanan birçok insan olduğunu ifade etti. İngiliz doktor Richard Smith’in yorumuna tepki gösteren Johnson, kanser hakkında ancak daha çok bilgi sahibi olunarak hastalıkla mücadele edilebileceğini vurguladı.

Etiketler:
Son Dakika Haberler


EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı