KaDeWe'yi soydular

BERLİN
21.12.2014 - 12:22 | Son Güncelleme:

Başkent Berlin'in göbeğinde dünyaca ünlü lüks alışveriş merkezi KaDeWe güpegündüz soyuldu. Bir güvenlik görevlisinin yüzüne göz yaşartıcı gaz sıkan 4 maskeli kişi, değer biçilmez mücevherleri alıp kaçtı. Müşterilerin ruhu bile duymadı.

ALMANYA, Başkent Berlin'in göbeğinde güpegündüz dünyanın en lüks mağazası KaDeWe (Kaufhaus des Westens) soygununu konuşuyor. Turistlerin de uğrak yeri olan KaDeWe mağazası Noel alışverişinin doruğunda soyuldu.

Hafta sonu açıldıktan bir saat sonra içeri giren 4 maskeli soyguncu, kuyumcu bölümünde bir güvenlik görevlisinin yüzüne gözyaşartıcı gaz sıktı. Profesyonel soyguncular birkaç dakika içinde yıldırım hızıyla vitrindeki paha biçilmez mücevher ve takıları çantaya doldurduktan sonra koyu renkli bir arabaya binerek, olay yerinden kaçtı. İçerdeki müşteriler soygun olduğunu farketmedi, sadece gazın yayılması üzerine müşteriler öksürmeye başladı. Polisin gelmesiyle birlikte mağaza boşaltıldı. Gazdan etkilenen 11 kişi ayakta tedavi gördü.

HERKES ŞAŞIRDI

Mağaza gerekli güvenlik araştırmasından sonra tekrar açıldı. Polis yeterli tanık olduğunu, ancak soyguncuların henüz izine rastlanmadığını açıkladı. KaDeWe mağazası 2009 yılında da soyulmuş, soyguncular yine kuyumcu bölümünden bir milyon Euro değerinde mücevher, saat ve takı eşyalarını alarak kayıplara karışmıştı. Zanlı ikizler delil yetersizliğinden serbest bırakılmıştı.

TARİHİ MAĞAZA

1907 yılında açılan KaDeWE mağazası Batı'nın en lüks mağazası olarak tanınıyor. Tüm dünyadan 180 bini aşkın müşterisi olan KaDeWe, tüketim mabeti olarak niteleniyor. 6. kattaki gurme restoranıyla da ünlü olan KaDeWe, Nazi rejimi döneminde sahibi Yahudi ailesine zorla sattırıldı. 2. Dünya Savaşı'nda Amerikan uçağının düşmesiyle yandı. 1950'de yeniden açıldı.

Etiketler:
Son Dakika Haberler


EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı