GeriAvrupa Justin Bieber, maymunu için Almanya'ya servet ödedi
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Justin Bieber, maymunu için Almanya'ya servet ödedi

Justin Bieber, maymunu için Almanya'ya servet ödedi
refid:27026442 ilişkili resim dosyası

Ünlü pop yıldızı Justin Bieber, yanına getirdiği ve havalimanında el konulan maymunu 'Mally' için Almanya'ya 8 bin Euro ceza ödemek zorunda kaldı.

Geçtiğimiz yıl konser için geldiği Almanya'nın Münih kentinde yanında getirdiği maymunu Mally’e havalimanında el konulan pop yıldızı Justin Bieber (20), Almanyaya 8 bin Euro ceza ödemek zorunda kaldı.

TUTUKLANABİLİRDİ
Ödeme emri yazılarını şimdiye dek yanıtsız bırakan Justin Bieber, parayı talep eden Federal Doğayı Koruma Dairesi'nin (BfN) ABD'de bir avukat tutup paranın peşini bırakmaması karşısında, ödemek zorunda kaldı. Bieber, parayı ödememiş olsaydı, Almanya'ya tekrar geldiğinde, girişte tutuklanabilirdi.

MAYMUNU SAHİPLENMEDİ
Mart 2013'de özel jetiyle konser için Münihe gelen Bieber'in 14 haftalık maskot maymunu Mally’e havalimanında yetkilerce yanında gerekli belgeleri olmadığı için el konulmuştu. Almanya'da gündeme oturan maymun, hayvanların ünlülerin aksesuarı olarak kullanılamayacağı tartışmalarını doğurmuştu. Bieber, maymunu geri almak için girişimde bulunmayınca maymun, değişik havyan barınaklarının ardından son olarak Aşağı Saksonya'daki Hodenhagen'daki Serengerti-Park’ına yerleştirildi.

Federal Doğayı Koruma Dairesi (BfN) maymunla ilgili olarak yapılan giderleri Bieber’den almak için hukuk mücadelesi başlatmıştı. Bieber'den alınan 8 bin Euro'nun 2 bin 100 Euro'su ceza, gerisi bakım masrafı.Yorumları Göster
Yorumları Gizle