GeriAvrupa İzincinin isyanı: Sırbistan gümrüğünde yarım saat bekletildik
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  14
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

İzincinin isyanı: Sırbistan gümrüğünde yarım saat bekletildik

İzincinin isyanı: Sırbistan gümrüğünde yarım saat bekletildik
refid:29536739 ilişkili resim dosyası

Türkiye tatilinden Almanya’ya dönen Ali Coşkun, Sırbistan gümrüğünde yaşadığı sorunu Hürriyet’e yazdı. Coşkun’un silayolu@hurriyet.com.tr adresine gönderdiği mailinde şu iddialar yer alıyor:

“TÜRKİYE dönüşü Bulgaristan sınırını sorunsuz geçtik. Ama Sırbistan gümrüğünde hiçbir eksik evrakımız ve sorun çıkaracak hiçbir eşyamız olmadığı halde Sırp polisi tarafından yarım saat bekletildik. Gerekçe ise yalnızca Almanya’da sorun olabilecek araç muayenesinin 15 gün geçmiş olmasıydı. Yani Almanya’da bile bir ay TÜV muayenesi geçse de sorun olmazken, Sırbistan’ın kontrol yetkisi veya herhangi bir denetim yetkisi olmayan bir konu yüzünden bizi yarım saat beklettiler.”

KENDİSİ ALMADI

“Daha sonra polis yanıma geldi. Benim geri dönüp Romanya üzerinden gitmem gerektiğini ama bir karton sigara parası verirsem geçmeme izin vereceğini söyledi. Bunu kabul etmek zorunda olduğumuz için ‘Tamam’ dedim. Ama parayı kendisi almadı. Yakındaki bir büfeyi işaret edip oraya bir karton sigara parası olan 20 Euro’yu vermem gerektiğini söyledi. Büfenin adı .... (Büfenin adı bizde saklı - Hürriyet). Resmini de yolluyorum. Büfeci beni yolda bekliyordu. Yanına gitmem için işaret etti. Yanına gittim. Büfeci benden 25 Euro istedi. O da kendi payı olan 5 Euro istiyordu. Ben 20 Euro verip çıktım büfeden.”

TÜRK POLİSİ OLAMAZ MI?

“Sorun şu ki bizim gibi izincilerin bu gibi durumlarda şikayet edecek bir yerimiz yok. Türkiye’nin bu gümrük kapılarında gözlemci polis bulundurma yetkisi yok mu?”


İzincinin isyanı: Sırbistan gümrüğünde yarım saat bekletildik
Sıla Yolu'na özel hizmet: ÇEK GÖNDER
Yorumları Göster
Yorumları Gizle