GeriAvrupa İşte en popüler sperm bağışçısı
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  6
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

İşte en popüler sperm bağışçısı

İşte en popüler sperm bağışçısı
refid:28267831 ilişkili resim dosyası

İngiltere’de 42 yaşındaki sperm bağıçısı Declan Rooney’nin şimdiye dek 32 kadının çocuk sahibi olmasını sağladığı, 2 kadının hali hazırda onun çocularına hamile olduğu ve onun spermlerini kullanarak hamile kalmaya çalışan 15 kadının da şu anda gebelik testlerinin sonuçlarını beklediği ortaya çıktı.

Uzmanlar, kendisinin de üç farklı kadından 6 çocuğu olan Rooney’nin “toplum sağlığı için büyük bir risk oluşturduğunu” söyledi.

Sperm bağışladığı tüm kadınların hamile kalmayı başarması durumunda toplam 55 çocuğun biyolojik babası olacağı belirtilen Rooney’nin “Sperm bağışı ile ilgili kuralları hiçe saydığı” belirtildi.

Rooney’in Upton North lakabını kullanarak açtığı internet sitesinde “Evinin çevresindeki 50 millik bölgede yaşayan ve çocuk sahibi olmak isteyen kadınlara sperm temin edebileceğini” sölediğini belirten uzmanlar “Bu durumun aynı bölgede biyolojik olarak kardeş olan onlarca çocuğun yaşamasına neden olacağının” altını çizdi.

Mail on Sunday gazetesi konu ile ilgili özel haberinde Rooney’nin biyolojik çocuklarının bir gün kardeş olduklarını bilmeden tanışıp çocuk sahibi olabileceğini ve bu durumun toplum sağlığı için ciddi bir tehdit oluşturduğunu söyledi.

Sperm bağışını sadece insanları mutlu etmek, kadınlara yardım etmek için yaptığını söyleyen Rooney kendisine yöneltilen suçlamaları reddetti.

Sperm bağışçısı “Ailesinde 5 jenerasyondur hiç bir genetik hastalığın görülmediğini” belirtti ve “Genlerimde bir bozukluk olduğunu düşünsem bu işe girişmezdim” dedi.

Rooney ayrıca biyolojik çocuklarının gelecekte birbirleri ile ilişkiye girmesinin de mümkün olmadığını iddia etti ve “Evrimsel olarak bir kişinin aynı genleri paylaştığı başka birini çekici bulması imkansız. Bu nedenle çocuklarım arasında bir gün birşeyler olmasından kesinlikle endişe duymuyorum” dedi.

Yasal sperm bağışı klinikleri ailelere aynı sperm bağışçısını kullanan kişilerin kimliklerini açıklıyor ve bu sayede sperm bağışçısı yardımı ile dünyaya gelen çocukların bir gün farkında olmadan ensest ilişki yaşamasını engellemiş oluyor.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle