GeriAvrupa İspanya Mahkemesi Shakira’yı ifadeye çağırdı
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

İspanya Mahkemesi Shakira’yı ifadeye çağırdı

İspanya Mahkemesi Shakira’yı ifadeye çağırdı

Kolombiyalı şarkıcı Shakira, İspanya’da vergi kaçırma suçlamasından mahkemede başlatılan soruşturma kapsamında ifade vermeye çağrıldı. İspanya Mahkemesi, 14.5 milyon Euro vergi kaçırmakla suçlanan Shakira’yı 12 Haziran’da ifade vermeye çağırdı.

İSPANYA’NIN EFE ajansının haberinde, Barselona’daki Esplugues de Llobregat mahkemesi 2 No’lu kısım hakiminin, mali savcılık tarafından Shakira hakkında yapılan dava açma başvurusunu kabul ettiği bildirildi. Soruşturma kapsamında 12 Haziran’da Kolombiyalı şarkıcının mahkemeye ifade vermeye çağrıldığı belirtildi. Mahkeme kaynakları, Shakira’nın hakkındaki soruşturmaya ilişkin İspanyol adli kurumlarıyla iş birliğine hazır olduğunu ilettiği kaydedildi.

6 MALİ SUÇ
Savcılığın sunduğu iddianamede, Shakira, İspanya’da vergi ödememek için oturumunu Bahama Adaları’nda göstermekle ve 2012-2014 yıllarında toplamda 6 mali suç işleyerek 14.5 milyon Euro vergi kaçırmakla suçlanıyor. Savcılığa göre, 2012-2014 yıllarında Barcelonalı futbolcu Gerard Pique ile birlikteliğinden dolayı İspanya’da yaşadığı ve Esplugues de Llobregat’ta ev satın aldığı tespit edilen Shakira’nın bu ülkede de vergi ödemesi gerekiyor. İspanya yasalarına göre 6 aydan fazla İspanya’da kalan bir vatandaş, vergi mükellefi sayılıyor.

Yorumları Göster
Yorumları Gizle