GeriAvrupa İngiltere yine bir depremle “sarsıldı”
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  3
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

İngiltere yine bir depremle “sarsıldı”

İngiltere yine bir depremle “sarsıldı”
refid:28069471 ilişkili resim dosyası

Britanya adası yakınlarında aktif bir fay hattı bulunmadığı için neredeyse hiç deprem yaşamayan İngiltere’de sadece 2.9 şidetinde bir sarsıntı yaşanması panik yarattı.

Hampshire bölgesinde yerel saatle 18:30’da hissedilen sarsıntı ile ilgili yerel basına konuşan halk “Bir patlama ya da trafik kazası olduğunu düşündüklerini” ve “evlerindeki herşeyin sallandığını” söyledi.

Basında da kendine geniş yer bulan sarsıntıdan sonra bir açıklama yayınlayan polis yetkilleri deprem sonucunda hiç bir ciddi zarar ya da yaralanmanın yaşanmadığını söyledi.

Britanya Jeolojik Araştırmalar Merkezi (Bgs) konu ile ilgili yayınladığı açıklamada 2.9 şiddetindeki depremin merkez üssünün Headbourne Worthy olduğunu söyledi.

Bgs sarsıntıdan sonra kendilerini panikle arayan vatandaşların “yataklarının sallandığını” ve “komşularının evine bir otobüs çarpmış gibi hissettiklerini” söyledi.

Deprem sosyal medyada da büyük ilgi gördü Twitter’da deneyimlerini paylaşan bir çok kişi çok korktuklarını söyledi ve “Tüm evlerin temelden sarsıldığını” iddia etti.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle