İngiltere’de bir emzirme skandalı daha

Birce BORA
16.07.2015 - 00:00 | Son Güncelleme:

İngiltere’nin Leichester kentindeki Primark mağazasında 9 aylık bebeğini emziren 28 yaşındaki anne Caroline Starmer bir güvenlik görevlisinin “Bebeğini elinden alıp onu dışarı attığını” iddia etti.

Starmer, ikiz kızları Peige ve Freya ile birlikte alışveriş yaparken bebeklerden birinin çok acıktığını söyledi. Mağazada çok fazla sıra beklemesi gerektiği için kızını bir köşede emzirmeye başladığını söyleyen genç anne “Uzun boylu, Asya asıllı bir güvenlik görevlisi yanıma geldi ve dışarı çıkmamı söyledi. Ben dışarı çıkmayı reddedince de bebeği göğsümden çekip aldı ve onunla birlikte dışarı çıktı. Büyük bir şok yaşadım. Onu takip edip ben de çıktım ve çocuğumu elinden aldım” dedi.

Starmer gördüğü muameleye inanamadığını belirtirken, olaydan sonra yakınlardaki polis karakoluna gidip şikayette bulunduğunu söyledi.

Ancak Primark olayın İngiliz basınında geniş yer bulmasının ardından yayınladığı açıklamada konuyu “fazlasıyla ciddiye aldıklarını”, ama başlattıkları soruşturma sonucunda iddiaların asılsız olduğunu gördüklerini söyledi.

Primark yetkilileri, iddialar nedeniyle söz konusu mağazanın güvenlik kameralarını incelediklerini ve Starmer’ın yaşadıklarını açıkça gördüklerini söyledi. Yetkililer güvenlik kamerası görüntülerinde annenin anlattığı olayların görülmediğini ve “onun yaptığı tanımlamaya uyan bir güvenlik görevlisi ile etkileşiminin olmadığını” dile getirdi.

Mağaza yetkilileri kadının bir güvenlik görevlisi ile “sadece konuştuğunu” ve hiç kimsenin bebeğe dokunmadığını belirtti.

Etiketler: ingiltere , emzirmek , Leichester
Son Dakika Haberler


EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı