GeriAvrupa İlk yönetim kurulu toplantısından önce Merz’le görüştü
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

İlk yönetim kurulu toplantısından önce Merz’le görüştü

İlk yönetim kurulu toplantısından önce Merz’le görüştü

CDU lideri Annegret Kramp Karrenbauer ile kurultaydaki rakibi Friedrich Merz, partinin yönetim kurulu toplantısından önce 90 dakika görüştü. Karrenbauer’in, Merz’den partinin ekonomi politikalarına yön vermesini istediği belirtildi.

CDU, 18 yıl sonra ilk kez Angela Merkel olmadan yönetim kurulu toplantısı yaptı. 10 gün önce Merkel’in yerine CDU Genel Başkanı seçilen Annegret Kramp Karrenbauer, CDU yönetim kuruluna ilk kez liderlik yaptı. Karrenbauer’in, yönetim kurulu toplantısından önce kurultaydaki rakibi Friedrich Merz ile görüştüğü ortaya çıktı. İkilinin gizli görüşmesinin 90 dakikayı bulduğu belirtiliyor.
Yapılan görüşmeyi Kramp Karrenbauer’in istediği öğrenilirken, yeni liderin, Merz’den parti içinde sorumluluk üstlenmesini istediği, partinin ekonomi politikalarına yön vermesi için teklifte bulunduğu iddia edildi. Merz’in ise parti içinde herhangi bir sorumluluk üstlenmeye sıcak bakmadığı, ekonomi konularında genel başkana gönüllü danışmanlık yapacağı belirtiliyor.

LASCHET: MERZ GÖRÜNÜR OLMALI
Partinin önemli isimleri ve yönetim kurulu üyeleri ise CDU Genel Başkanı Kramp Karrenbauer’in Merz ile görüşmesini olumlu değerlendirdi. Kuzey Ren Vestfalya Eyalet Başbakanı ve CDU Genel Başkan Yardımcısı Armin Laschet, görüşmeyi doğru bulduğunu söyledi. Laschet, “Görev kabul edip etmeyeceği kendi kararı. Merz’in önerileri ve düşüncelerinin parti programında yer almasını önemsiyorum. Benim umudum, onun parti içinde görünür olması” dedi.
Federal Tarım Bakanı ve CDU Genel Başkan Yardımcısı Julia Klöckner ise görüşmeyi doğru bulduğunu ve önemsediğini belirtirken, “Kramp Karrenbauer ve Merz’e ihtiyacımız var. İkilinin görüşmesini doğru buluyorum” diye konuştu.

 

Yorumları Göster
Yorumları Gizle