GeriAvrupa ‘İlaçlarını yanına al, istersen Mars’a git’
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

‘İlaçlarını yanına al, istersen Mars’a git’

‘İlaçlarını yanına al, istersen Mars’a git’

16 Ağustos’ta Bremen’den yola çıkan Alpay Çağlar, binlerce kilometre yol kat ettikten sonra Sinop’a ulaştı. Daha önce kalp krizi geçirmesine rağmen turu gerçekleştirmek istediğini belirten Çağlar, şunları söyledi:

“YAKLAŞIK 5 bin kilometre yol kat ettim ama bunları hesaplamak bana stres yapıyor. Onun için daha fazla zevkini çıkarıyorum. Buradan sonra Karadeniz sahilini takip edip Trabzon’a gideceğim. Trabzon’dan doğru Ankara, Nevşehir sonra Antalya, Antalya’dan sonra Akdeniz sahilinden Mersin. Oradan sonra rotam belli değil. Belki İskenderun üzerinden Suriye’ye geçerim. Ne kadar sürer bu tur bilmiyorum. 8 ay olabilir, 6 ay olabilir, 9 ay olabilir. Bakalım, zamanım var. 26 Nisan’da Almanya’da kalp krizi geçirdim. Allah’a şükür hiçbir şey olmadı. Bana grip gibi bir şey geldi kalp krizi. Anjiyo yaptılar. 3 hafta rehabilitasyon zamanı geçirdim. Ondan sonra son kontrolde doktora böyle bir tur planladığımı söyledim. O da bana ‘İstiyorsan Mars’a git ama ilaçlarını al. Nabzına ve tansiyonuna dikkat et’ dedi. Ben de onu yapıyorum zaten.”

‘İlaçlarını yanına al, istersen Mars’a git’

KARADENİZ’İN YOLLARI ÇOK YORDU
“Bu Karadeniz yolu, Karadeniz Ereğli’den, Sinop’a kadar inişli çıkışlı yollar. Bence dünyanın en zor yollarından birisidir. Arnavutluk da, Hırvatistan da zordu. Ama burası gerçekten çok zordu. Yorucu. Yani çok plansız bir düzende yapılmış yollar. Bir bisikletçi olarak söylüyorum bunu. Buranın yolları çok yoruyor.”

 


Yorumları Göster
Yorumları Gizle