GeriAvrupa İhmal mi öldürdü
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  6
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

İhmal mi öldürdü

İhmal mi öldürdü
refid:29608647 ilişkili resim dosyası

Berlin'de Nuray Demirbağ'ı doktoru, “Doğum süreci başlamış” diye hastaneye havale etti. Ama “Yerimiz yok” diyen hastane iki kez evine gönderdi. Ertesi akşam tekrar hastaneye giden Demirbağ ölü doğum yaptı.

Nuray Demirbağ, bebeğin ölü doğmasından hastaneyi sorumlu tutuyor. Olay polise yansıdı ve ölü doğan çocuk otopsi yapılmak üzere adli tıpa kaldırıldı.

İhmal mi öldürdü

Doktorunun verdiği bu rapora göre Nuray Demirbağ, her an doğum yapabilir.

Olayın şokunu halen üzerinden atamayan üç çocuk annesi Nuray Demirbağ, yaşadıklarını şöyle anlattı:
“Cuma günü sancılarım vardı. Doktoruma gittim. Doktorum beni doğum süreci başlamış diye Neukölln Hastanesi’ne havale etti. Hamilelik süresinde de aynı hastanede muayene oluyordum. Hastane ‘Çok yoğunuz, yerimiz yok. Daha su patlamamış. Eve gidin dinlenin’ diye beni geri gönderdi. Cumartesi sabah ağrılara dayanamayıp tekrar hastaneye gittim. Ben ‘Suyu siz patlatın, doğum yapayım’ dedim. Ama doğal olsun diye beni yine geri gönderdiler.”

KİM GETİRDİYSE...

“Akşam ağrılarım ağırlaştı. Tekrar hastaneye gittim. Yine ‘Yerimiz yok. Sizi buraya kim getirdiyse, bir başka hastaneye götürsün’ dediler. Ben kabul etmedim. Tartışmalardan sonra beni aldılar. Çocuğun kalp atışlarını belirlemek için CTG'ye bağladılar. Ama kalp atışlarını bulamadılar. ‘Çocuk ölü’ dediler. Beni bir odaya alarak, ölü doğum yaptırdılar. Oysa sabah gittiğimde, baktıklarında bebeğin kalp atışları vardı. Biz bunun üzerine olayın aydınlığa kavuşmasını istedik. Polis geldi ve otopsi yapılmak üzere bebeği adli tıpa kaldırdılar.”
Yorumları Göster
Yorumları Gizle