GeriAvrupa Hollande: Terör tehdidi hala devam ediyor
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  1
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Hollande: Terör tehdidi hala devam ediyor

Hollande: Terör tehdidi hala devam ediyor

Fransa Cumhurbaşkanı Hollande, Paris ve Brüksel’de terör saldırıları düzenleyen şebekelerin yok edilmek üzere olduğunu ancak diğer şebekelerin hala tehdit oluşturduğunu söyledi.

François Hollande, eski İsrail Cumhurbaşkanı Şimon Peres’i, Elysee Sarayı’nda kabulünden önce terör tehdidi ile ilgili basına açıklamalarda bulundu.

Hollande, "Paris ve Brüksel’deki terör saldırılarının sorumluları ile ilgili sonuca ulaştık. Çok sayıda kişi tutuklandı ve bu sayede başka şebekeleri de öğrendik. Paris ve Brüksel’deki şebekeler yok edilmek üzere ama diğer şebekeler hala tehdit oluşturuyor" dedi.

"Ülkeye yönelik terör tehdidinin farkındayız" diyen Hollande, terör tehdidinin tamamen ortadan kalkması için Suriye’deki sorunun da ortadan kalması gerektiğini ifade etti. Irak’taki sorunu da göz ardı etmediklerini kaydeden Hollande, sığınmacı haklarına saygı konusuna önem verirken, AB’nin dış sınırlarının güvenliğini konusuna da ihmal edemeyeceklerini kaydetti.

Paris’teki terör saldırılarında 130 kişi ölmüş, 350 kişi yaralanmıştı. Brüksel’deki son terör saldırılarında ise 31 kişi hayatını kaybederken, yaklaşık 200 kişi yaralanmıştı.

Yorumları Göster
Yorumları Gizle