GeriAvrupa Hollanda'nın 10 numarası Türk
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  3
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Hollanda'nın 10 numarası Türk

Hollanda'nın 10 numarası Türk
refid:27184464 ilişkili resim dosyası

Bielefeld kentinde yapılan Türkiye U14 milli takım kampına davet edilen 14 yaşındaki Orkun Kökçü, Milli Takımın bir sonraki kampına çağrılmayınca yıldız oyuncuyu Hollanda Milli takım yetkilileri kendi takımlarına kazandırdılar.

HOLLANDA Milli Takımı'nın yeni gözdeleri Kökçü kardeşler.

Ozan (16) ve Orkun (14) Kökçü kardeşler sergiledikleri futbolları ile izleyenleri büyülüyorlar. Her iki kardeşte giydikleri 10 numaralı formaları ile takımlarını sırtlayan futbolcular konumundalar.

Hollanda 1. lig takımlarından Fc Groningen'den bu yıl Feyenoord takımına transfer olan 2000 doğumlu Orkun Kökçü, U14 Hollanda Milli takımında sergilediği futbolu ile 10 numaranın hakkını veriyor. 1998 doğumlu olan Ozan Kökçü ise Fc Groningen takımında kaptanlık görevini yaparken, milli takım olarak Türkiye Milli takımı tercih edeceğini belirtiyor.

FutbolTürk Direktörü Abdulkadir Bakırdöven'in keşfettiği 14 yaşındaki Orkun Kökçü, Bakırdöven'inde girişimleri ile Almanya'nın Bielefeld kentinde yapılan Türkiye U14 milli takım kampına davet edildi. Görevli hocalar tarafından Orkun Kökçü, Milli takımın bir sonraki kampına çağrılmayınca takipte olan Hollanda Milli takım yetkilileri yıldız oyuncuyu Hollanda Milli takımına kazandırdılar.

10 numaralı formayı başarılı bir şekilde taşıyan genç yetenek bu yıl 81 bin Euro transfer bedeli karşılığında Hollanda 1. lig takımlarından Fc Groningen'den Feyenoord takımına transfer oldu. 16 yaşındaki Ozan Kökçü, Fc Groningen takımında sergilediği futbolu ile Hollanda Milli takımı tarafından takip edilirken genç yetenek tercihinin Türkiye Milli Takımı'ndan yana olduğunu belirtti. Baba Halis Kökçü, çocuklarının başarılarından gurur duyduğunu, hayalinin çocuklarını en iyi yerde görmek olduğunu söyledi.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle