GeriAvrupa Hoeness'in yeni görevi alt yapıyı canlandırmak
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  1
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Hoeness'in yeni görevi alt yapıyı canlandırmak

Hoeness'in yeni görevi alt yapıyı canlandırmak
refid:27890960 ilişkili resim dosyası

Vergi kaçırmaktan hükümlü Uli Hoeness, başkan olarak dünyanın en güçlü kulüplerinden biri yaptığı B. Münih'in şimdi de alt yapısını güçlendirmek için çalışacak. B. Münih'in alt yapısında gönüllü olarak çalışmak üzere hapishaneden izin alan Hoeness, genç futbolculara yönelik çalışacak.

ULİ Hoeness yarın 63. doğum gününü kutlayacak. Bayern Münih'in efsane Başkanı Hoeness İsviçre'deki bankalarda bulunan parasınından elde ettiği geliri vergilendirmediği gerekçesiyle 2 Haziran 2014'ten beri çarptırıldığı 3 yıl 6 ay hapis cezasını çekmek için cezaevinde yatıyor. Hoeness, yarından itibaren Bayern Münih'in alt yapısında gönüllü olarak çalışmak üzere cezaevinden izin aldı.

Gündüzleri kulüpte gönüllü olarak çalışacak, geceleri de cezasını tamamlamak üzere hapishaneye geri dönecek. Bayern Münih'te alt yapısında top oynayan gençlerle ilgilenecek.

Hoenessin yeni görevi alt yapıyı canlandırmak


DÜNYANIN EN GÜÇLÜ KULÜBÜ

Hoeness 27 yaşında dizindeki sakatlık nedeniyle futbolu bıraktı. Alman milli takım ile 1972'de Avrupa, 1974'de ise Dünya Şampiyonu olma sevinci yaşadı. Futbolculuğundaki başarıdan çok 27 yaşında menajer olduğu Bayern Münih'teki yöneticiliği sırasında yaptıklarıyla tüm dünyanın saygı duyduğu futbol adamı oldu.

Bayern Münih borç içinde sıradan bir kulüp iken Hoeness'in menajer, yönetici ve başkan olarak yaptığı doğru işler sayesinde dünyanın en büyük kulüplerinden biri odu. Borcu bulunmayan hatta her yıl kar yapan dünyadaki tek kulüp. Almanya'da en çok şampiyon olan takım. Ancak Bayern Münih'in alt yapısı birinci takımı kadar başarılı değil. Hoeness de şimdi alt yapıyı da güçlendirmek ve yetenekli gençleri kulübe kazandırmak için kolları sıvayacak.

AYNI ODADA ÇALIŞACAK

Hoeness'i her sabah kulübe ait bir araç hapishaneden alıp kulüp binasının bulunduğu adrese getirecek. Hoeness cezaevine girmeden önce kullandığı başkanlık odasında yine çalışacak. Hoeness başkanlık görevini bıraktığından beri odayı kimse kullanmadı. Sadece temizlemek ve tozunu almak için temizlikçilerin girdiği odada çalışacak. Hoeness, geçtiğimiz Cuma günü izinli olarak cezaevinden çıktıktan sonra alt yapı sorumlularıyla biraraya geldi. Alt yapı sorumlusu eski milli futbolcu Michael Tarnat Hoeness'e kulübün altyapısı ile ilgili ayrıntılı bir rapor sundu.

Hoeness ilk iş olarak Bayern Münih'in maçlarını oynadığı Allianz Arena yakınlarına genç futbolcuların çalışacağı bir merkez kurmayı planlıyor. Ardından 2004 yılından beri şampiyon olmayan U 19 takımını şampiyon yapmayı hedeflerken, U 23 takımını da dördüncü ligden üçüncü lige çıkarmayı amaçlıyor. Kolları erken sıvayan ve alt yapı ile ilgilenmesi beklenen Hoeness'in birinci takıma da karışıp karışmayacağı ise merak konusu.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle