Heplatloncu kardeşlere rekor dayanmıyor

DHA
30.01.2015 - 13:23 | Son Güncelleme:

ATLETİZM Federasyonu tarafından geçtiğimiz ay İstanbul'da yapılan heplatlon rekor deneme yarışlarında Türkiye rekoru kıran Yusuf Pehlevan, bir önceki yılın Türkiye rekortmeni olan kardeşi Yunus, Estonya'da düzenlenen permit yarışlarında birbirlerine rakip olacak.

Kocaeli Büyükşehir Kağıtspor Kulübü sporcuları olan Yusuf ile Yunus Pehlevan, sporda aynı branşı seçti. İki kardeş, 60 metre koşu, 60 metre engelli koşu, yüksek atlama, sırıkla yüksek atlama, uzun atlama, gülle atma ve 1000 metre koşu omlmak üzere 7 branştan oluşan salon heplatlonda rekor üstüne rekor kırdı.

Aralarında bir yaş fark olan sporculardan küçüğü olan Yunus Pehlevan, geçtiğimiz yıl içinde 4838 puan alarak Türkiye rekorunu kırmıştı. Ancak geçtiğimiz ay yapılan yarışlarda ağabeyi Yusuf, kardeşinden 39 puan fazla alarak 4877 puanla yeni Türkiye rekorunu kırmıştı. Rekortmen sporcular, şimdi 7-8 Şubat tarihlerinde Estonya'nın Talin kentinde düzenlenecek permit yarışlarında rekorlarını geliştirmek için mücadele edecek.

İki kardeş, önümüzdeki günlerde Büyükşehir Belediye Kağıtspor atletizm antrenörlerinden Suat Tümer ile birlikte Estonya'ya gidecek. Bu yarışlarından ardından da Avrupa Şampiyonası'na hazırlanacaklar.

Etiketler:
Son Dakika Haberler


EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı