GeriAvrupa HEDEFİMİZ DÜNYA KUPASI
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  5
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

HEDEFİMİZ DÜNYA KUPASI

HEDEFİMİZ DÜNYA KUPASI
refid:27134796 ilişkili resim dosyası

Türkiye Futbol Direktörü Terim, “Birinci amacımız Avrupa Şampiyonası’na gitmek. Önümüze 4 senelik plan koyduk. Ama Dünya Kupası’na da bir takım hazırlıyoruz” dedi.

2016 Avrupa Şampiyonası eleme gruplarında mücadele eden Türkiye’nin futbol direktörü Fatih Terim, tek hedeflerinin Avrupa Şampiyonası olamayacağını dile getirdi. Büyük bir yeniden yapılanma içerisine girildiğini belirten Terim, “Birinci hedefimiz tabii ki Avrupa Şampiyonası’na gitmek. Önümüze 4 senelik plan koyduk. Avrupa Şampiyonası muhakkak çok önemli. Çok ciddi şekilde hazırlanıyoruz. Ama Dünya Kupası’na da bir takım hazırlıyoruz” diye konuştu.
Tecrübeli teknik adam, “Bu periyot içinde oyun anlayışımızı, aile yapısını ve takım olmayı tesis etmeyi düşünüyorum. Geçmişteki başarılarımız da böyle zamana yayılan başarılardı. Hem Avrupa Şampiyonası hem Dünya Kupası için ciddi şekilde hazırlanan bir grup var” ifadelerini kullandı.

‘BİRLEŞMEYE İHTİYACIMIZ VAR’
TARAFTARLARDAN milli maçlarda kenetlenme isteyen Fatih Terim, buna ihtiyaçları olduğunu ifade etti. Terim, taraftarların artık kulüp takımlarının formalarıyla değil, milli takım formalarıyla kendi maçlarında stadı doldurmalarını isteyerek, “Kendi takımlarının formasına saygı duyuyoruz. Ama bizim maçlarımıza kırmızıyı, ay yıldızı giyip gelsinler. Bizim bu birleşmeye çok ihtiyacımız var. Biz birleşirsek neler yapabileceğimizi göstermiş ülkeyiz” şeklinde konuştu.
Türkiye Futbol Direktörü, kulüplerin yaptığı gibi milli takımın da lisanslı ürünlerinin satıldığı mağazaların olup olmayacağı sorusunu, “O da başlıyor. Gerekeni yapacağız. Ama herkes bu formayı giyip gelmeli. Evinde seyrederken de giyinsin. O gün herkes böyle olmalı. Onların evde giymesi bile bize çok enerji gönderir” diyerek yanıtladı. Süper Lig’in Süleyman Seba sezonu olarak oynatılmasının hatırlatılması üzerine Terim, buna göre hareket edilmesi gerektiğini dile getirdi. Fatih Terim, “Açıkçası futbolu öldürüyoruz. Bu unsurların içinde en masumu futbolcular. Çok ağır küfürler altında, mutlak kazanmaya endekslenmiş bir futbolcu olmak kolay bir şey değil. Koca koca insanlar, protokol tribününde kavgalar, küfürler ediyor. Şu anda futbolumuzun bahar iklimi yok, kara iklimi var” dedi. Terim, “İyiler futbolun daha güzel olması için hiç mi savaşmayacak? Hepimizin el birliğiyle bir öncüye bakmadan, doğru neyse başlamamız gerektiği, hatta geç kaldığımız düşüncesindeyim. Şu anda hangi taktik, hangi oyuncu ve proje diye konuşmamız gerekirken, konuştuklarımız küfürler ve cezalar. Aklımızı başımıza almanın zamanıdır. Yoksa el birliğiyle futbolu öldürüyoruz” değerlendirmesini yaptı. Türkiye Futbol Direktörü Terim, “Ligin ilk maçları hiçbir zaman tatmin eden bir seviyeye çıkmaz. Birkaç oyuncumuzun sakatlığı veya oynamaması bizi üzüyor. Milli oyuncu havuzumuzun her pozisyon için gerekli alternatifi taşıdığı inancını taşıyorum. Milli maçlarda istek ve arzu daha üst seviyeye çıkacaktır” diye konuştu.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle