GeriAvrupa Haydi çocuklar maça gidiyoruz
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Haydi çocuklar maça gidiyoruz

Haydi çocuklar maça gidiyoruz
refid:29813934 ilişkili resim dosyası

Almanya Çocuk ve Gençlik Sağlığı Birliği’nin bu yılki toplantısına, Türk Alman Sağlık Vakfı (TDG) da katılacak. Münih’te 2–5 Eylül günleri arasında yapılacak toplantı, çeşitli etkinliklere de sahne olacak. Bunlardan biri de Galatasaray-Bayern Münih maçı.

Almanya Çocuk ve Gençlik Sağlığı Birliği’nin (DGKJ) 111’inci kez düzenleyeceği kongre 2-5 Eylül günleri arasında Münih Kongre Merkezi’nde yapılacak.

Haydi çocuklar maça gidiyoruz


Hessen Başbakanı Volker Bouffier ile Bavyera Başbakanı Horst Seehofer’in himayesinde yapılacak toplantılarda bu yıl çocuk ve gençlerin sağlıklı beslenmesi, vücudun savunma sistemini güçlendirmek, dayanıklı bakterilerle mücadele konularına ağırlık verilecek.

Haydi çocuklar maça gidiyoruz


Türk Alman Sağlık Vakfı’nın (TGD) üstlendiği program çerçevesinde de Galatasaray ile Bayern Münih, 2 Eylül’de saat 17.30’da karşı karşıya gelecek.

Haydi çocuklar maça gidiyoruz


Galatasaray maça Bülent Alkılıç, Turgay Kazancı ve İsmail Demirbaş yönetiminde Hakan Ünsal, Kerem İnan, Ümit Karan, Ümit Davala, Mustafa Kocabey, Faruk Atalay, Mert Korkmaz ve Alioum Saidou ile çıkacak.

Haydi çocuklar maça gidiyoruz


Çocuklar yararına yapılacak maçta astım, obezite ve diyabet gibi kronik hasta çocuklar da oynayabilecek. Karşılaşmada oynamak isteyen Türk çocukları, TGD’ye başvuruda bulunabilecek.

Ayrıca Türkiye’nin ünlü aşçılarından Ömür Akkor ise 3 Eylül’de çocuklarla birlikte yemek hazırlayıp sunacak. Çocuklar bu programa da dahil olabilecek. Münih’teki sempozyuma katılacak Ege Üniversitesi öğretim görevlisi Prof. Samim Özen de Türkiye’deki kronik hasta çocuklar hakkında bilgi verecek.

Türk Alman Sağlık Vakfı’nın verilerine göre çocuk hastalıkları kataloğunda obezite, şeker hastalıkları, romatizma, barsak hastalıklar, metabolizma bozuklukları, alerjiler, akraba evliliği bağlantılı özürlü doğumlarla fruktoz intoloransı gibi sağlık sorunları yer alıyor. Çocukların beşte biri kronik hasta. Almanya’daki Türk çocukları şişmanlık, metabolizma bozukluğu ve depresyonla dikkati çekiyor.

Haydi çocuklar maça gidiyoruz


Yorumları Göster
Yorumları Gizle