Hamburg'da Grup Seksendört coşkusu

DHA
18.08.2014 - 11:03 | Son Güncelleme:

Kuzey Almanya Yayın Kurumu (NDR) Radyosu ile Hamburg Journal tarafından düzenlenen Yaz Turu şenliğine Türkiye'den katılan müzik grubu Seksendört ilgi odağı oldu.

Yaz Turu şenliğine katılan ilk Türk grubu olan Seksendört'ün, Türklerin yoğun yaşadığı Hamburg'un Billstedt semtinde verdiği açık hava konserini binlerce kişi izledi.

Etkinlikte Papermoon, Rattles ve İngiliz popçu Chris Norman'dan sonra sahne alan Seksendört grubu, "Ölürüm Hasretinle", "K.G.B." ve "Akıyor Zaman" gibi parçalarını seslendirdi. Anke Harnack ve Christian Buhk'un sunuculuğu yaptığı şenlikte binlerce kişi unutulmaz bir akşam yaşadı."BİZİM İÇİN ÖZEL BİR KONSERDİ"

Seksendört'ün vokalisti Tuna Velibaşoğlu, ?Seksendört grubu olarak bu konserle beraber Hamburg'a 4. gelişimiz. Daha önceki üç konserimizi kapalı mekanlarda, gece kulüplerinde vermiştik. Bu kez daha güzel bir iş için geldik. Alman halkıyla beraber, Türk halkıyla beraber herkese açık çok güzel bir organizasyon yapıldı. Bizim için özel bir konser. Burada ilk açık hava konserimiz? dedi. Velibaşoğlu, düzenlenen konserin Alman, Türk, Rus ve diğer kökenden insanları kaynaştıran, ticari amaç gütmeyen ücretsiz bir etkinlik olmasının da ayrı bir güzellik olduğunu söyleyerek NDR'e teşekkür etti.

NDR Eyalet Yayın Direktörü Sabine Rossbach, "Gerçekten dört mükemmel Yaz Turu akşamı yaşadık. İnsanlar biraya gelip, unutulmaz şekilde eğlendiler" diye konuştu.
NDR tarafından ağırlanan Seksendört grubu üyeleri konser öncesi kenti gezip, Elbe Nehri'nde tekne turu yaptı.

NDR'DEN TÜRKÇE JESTİ

Yaklaşık bir aydır Yaz Turu'nu tanıtmak için radyoda Seksendört'ün parçalarını düzenli olarak çaldıklarını belirten NDR yetkilileri, çok iyi tepkiler aldıklarını söylediler. İnternet sayfalarında Yaz Turu ile ilgili haberlerin bir bölümünü Türkçe olarak yayınlayan NDR, Türk dinleyicilerine böyle bir jest de yaptı.

Etiketler:
Son Dakika Haberler


EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı