GeriAvrupa ‘Hamburg, Müslüman başbakan adayına hazır’
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  1
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

‘Hamburg, Müslüman başbakan adayına hazır’

‘Hamburg, Müslüman başbakan adayına hazır’

Almanya’nın Türkiye kökenli ilk bakanı olan Aygül Özkan’a yapılan “CDU’nun Hamburg Eyalet Başbakan adayı ol” teklifine, eyaletin eski başbakanı Ole von Beust da destek verdi.

WELT am Sonntag gazetesine konuşan Ole von Beust, Hamburg’un Müslüman kökenli bir başbakan adayına hazır olduğunu söyledi. von Beust, “Mükemmel bir başbakan adayı. Başarılı uyum için numune örnek. Ekonomide başarılı, modern bir kadın. Bir çocuk yetiştiriyor. Güven veriyor. Çok büyük bir şansı var” dedi.
Ole von Beust, Aygül Özkan’ın Müslüman olmasının seçilmesi için bir engel teşkil etmeyeceğini, Hamburg’un Müslüman bir başbakan adaya hazır olduğunu söyledi.

SAĞLIK DURUMU ENGEL OLABİLİR
Almanya’nın Aşağı Saksonya Eyaleti Sosyal İşler ve Uyum Bakanlığı görevini dört yıl yürüten Aygül Özkan, daha sonra Berlin’de bir bankanın genel müdürlüğüne atanmıştı.
Almanya Başbakanı Angela Merkel’in genel başkanı olduğu CDU, 2020 yılında yapılacak Hamburg eyalet meclisi seçimlerinde, Özkan’ı başbakan adayı göstermek istiyor. Ancak kısa süre önce hastalık teşhisi konulan Özkan’ın bu görevi kabul edip etmeyeceği sağlık durumundaki gelişmeye bağlı.

‘Hamburg, Müslüman başbakan adayına hazır’

Ole von Beust


Yorumları Göster
Yorumları Gizle