H&M’in ilk türbanlı modeli

Birce BORA-LONDRA
28.09.2015 - 17:29 | Son Güncelleme:

Dünyaca ünlü hazır giyim firması H&M ilk kez düzenlediği bir reklam kampanyasında türbanlı Müslüman bir modele yer verdi.

Londra’da yaşayan Pakistan ve Fas asıllı 23 yaşındaki Mariah Idrissi, şirketin geri dönüşümün önemine dikkat çektiği “Close the Loop” isimli reklam kampanyasında kareli bir baş örtüsü ile poz verdi.

Kampanyadaki rolü ile ilgili olarak Fusion’a konuşan Idrissi, 17 yaşında kapanmayı seçtiğini söyledi ve “Genellikle türbanlı kadınlar moda dünyası tarafından görmezden geliniyor. Bu nedenle bu denli büyük bir markanın başörtüsü taktığımız gerçeğini tanımış olması çok güzel bir şey” dedi.

H&M’in ilk türbanlı modeli

Idrissi H&M kendisine modellik yapmasını teklif ettiğinde duruma şüpheci yaklaştığını ancak sonunda ailesinden de izin alarak “iyi bir amaca hizmet edeceğini düşündüğü” bu projede yer almayı kabul ettiğini söyledi. Londra’da bir güzellik salonu işleten Idrissi çekimler sırasında yetkililerin erkek modelleri ona dokunmamaları konusunda uyardığını ve kendisine tek başına kıyafetlerini değiştirebileceği özel bir alan tahsis edildiğini de söyledi.

Son Dakika Haberler


EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı