Güney Almanyada korkutan yangın

Ercan KARATAŞ/MÜNIH, (DHA)-
22.01.2015 - 00:35 | Son Güncelleme:

ALMANYA’nın güneyindeki Bavyera Eyaleti’nde bulunan Hurlach kasabasının sanayi bölgesinde bir şirketin 1200 metre karelik ambarı yanarak yerle bir oldu.

Dün akşam çıkan yangın ile ilgili ihbar üzerine itfaiye ekipleri sevk edilirken alevler metrelerce yüksekliğe ulaştı. İtfaiye müfettişi Peter Kahwol’un verdiği bilgiye göre yangını söndürmek için itfaiyenin suyu yetmeyince araçlarla su aktarıldı ve sıkıntı giderildi. 130’dan fazla itfaiyeci ve çevredeki çiftçi traktörleriyle su getirerek sabah saatlerine kadar yangını söndürmeye çalıştı. Ayrıca su hortumların döşenmesi nedeniyle yakında bulunan Augsburg-Kaufering arası tren hattı sabah 04.30’a kadar kapatıldı ve yerine otobüs seferleri konuldu.

İtfaiye yetkililerinin verdiği bilgilere göre en başta şirket ambarının kurtarılma imkanı olmadığı için şirket sınırına yakın olan binaların korunmasına ağırlık verildi. Tüm çabalara rağmen şirket ambarı yanarak yerle bir oldu. Ambarda büyük sayıda Ahşap palet bulunuyordu ve bu nedenle yangın hızla yayıldı. Yangında can kaybı olmadı. Hasarın ise 700 bin Euro olduğu tahmin ediliyor. Polisler yangının nedenini araştırıyor.


Etiketler:
Son Dakika Haberler


EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı