Grev Avrupa'yı kilitledi

AA
06.09.2014 - 15:49 | Son Güncelleme:

İtalya'da hava kontrol görevlilerinin grevinden etkilenen THY, Roma, Venedik ve Milano'da seferlerini geniş gövdeli uçaklarla gerçekleştirecek.

Türk Hava Yolları'nın (THY), İtalya'da hava kontrol görevlilerinin grevi nedeniyle iptal edilen Roma, Venedik ve Milano seferlerinin, bir sonraki seferlerle birleştirileceği belirtildi.

İPTALLER VE GECİKMELER
İtalya'daki hava trafiği kontrolü kurumu ENAV'ın bugün yerel saatle 12.30 ile 16.30 arasında açıkladığı grev, ülke genelinde hava ulaşımını olumsuz etkiledi. Grev nedeniyle THY, Alitalia, Lufthansa, Air France, British Airways, Swiss, Tap, Easyjet, Vueling, Ryanair firmalarında uçuş iptalleri ve gecikmeler yaşandı.

AA muhabirinin ulaştığı THY yetkilileri, grev saatlerine denk gelen seferlerinde gecikme ve iptallerin yaşandığını doğrularken, buna karşı önlemlerini aldıklarını belirtti.

YOLCULAR MAĞDUR OLMAYACAK
Yolcuları mağdur etmek istemediklerini dile getiren THY yetkilileri, Roma, Venedik ve Milano'da grev saatine denk gelen seferlerdeki yolcuların, bir sonraki seferlerle götürüleceğini açıkladı.

Yetkililer, iptal olan Roma, Venedik ve Milano'daki üç seferin, akşamki seferlerle birleştirileceğini ve Airbus 330 tipi geniş gövdeli uçakların kullanılacağını bildirdi.

Cenova kentine yapılan seferin ise iptal edilmediği ancak grevden kaynaklanan sıkıntı nedeniyle gecikmeli yapılacağı öğrenildi.

İŞÇİLERİN HAKKI İHLAL EDİLİYOR
Grevin, havaalanlarında hizmet veren bazı kuruluşların işçi sözleşmelerindeki haklarının ihlal edilmesi nedeniyle yapıldığı kaydedildi. ENAV'dan yapılan açıklamada ise grev boyunca yürürlükteki temel hizmetlerin mevzuata uygun şekilde güvence altında olduğu belirtildi.

Öte yandan İrlandalı firma Ryanair, grev nedeniyle 96 seferini iptal ettiğini duyurdu.

Etiketler:
Son Dakika Haberler


EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı