GeriAvrupa Google'a bunu yazın bakın ne oluyor?
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  1
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Google'a bunu yazın bakın ne oluyor?

Google'a bunu yazın bakın ne oluyor?
refid:27935992 ilişkili resim dosyası

Google aramaları, gizli ve eğlenceli sürprizlerle dolu.

Google üzerinden yolcu uçaklarının durumunu, inip inmediklerini ya da rötar olup olmadığını da öğrenebiliyorsunuz.Bunun için tek bilmeniz gereken şey uçağın uçuş kodu. Uçuş kodunu arama çubuğuna yazıp arattığınızda o uçuşla ilgili tüm bilgiler en üst sırada çıkıyor.

Google Çeviri ile Beatbox Yapmak

Google çeviri’ye ”pv kkk pkkk pvpvpv ppkk pddd bschk bschk pv zk pv bschk pv pv pv bschk bschk bschk kkkkkkkkkk bschk bsch” harflerini yazarak çevrilme dilini Çekçe seçerseniz hoş bir Beatbox parçası olur. Çevirinin çekçe kısmındaki sesli dinleme özelliğine basmayı unutmayın.

İstediğiniz bir matematik işlemini, Google arama çubuğuna yazıp Enter'a bastığınızda sonuç karşınıza çıkıyor.

Google’ın Sıfırları

Google arama moturuna “zerg rush” yazarsanız bir anda ekrana “0¨ lar çıkacak ve Google ekranındaki her şeyi yemeye başlayacaklar

Pong Oyna

Google arama motoruna “Atari Breakout” yazıp, kendimi şanslı hissediyorum dediğinizde 72 yapımı atarilerimizin vazgeçilmezi Pong oyununu oynayabilirsiniz.

Google Dünya Saatleri

Örneğin şu an Paris’te saatin kaç olduğunu mu merak ettiniz ? Hemen arama çubuğuna “what time is it in Paris” yazıyorsunuz ve cevap karşınıza çıkıyor.

Google Earth Oyunu

Google Earth açıkken Ctrl + Alt + A tuşlarına bastığınızda bir uçuş simülasyonu oyunuyla karşılaşıyorsunuz.[/b][/color]

Kar Yağdır

Google arama motoruna “Let it snow” yani “kar yağdır” yazıp arama yaptığınızda ekranınıza karlar yağıyor.

Google arama motoruna “do a barrel roll” yazıp normal arama yaptığınızda arama sayfasının döndüğünü göreceksiniz.

Kafasını Buz Dolabına Sokan İnsanlar

Google görseller’e “241543903” sayısını yazıp arama yaptığınızda arama sonucu resimlerinde kafasını buzdolabına sokmuş insanlar çıkmakta.

Google Tilt

Google arama motorunda “tilt” yada “Askew” aramalarını yaptığınız zaman, sayfanın biraz yana yattığını fark edeceksiniz.

“Recursion” yani “Kendini sonsuz olarak tekrar etme” anlamında olan bu sözcüğü arattığınızda, Google size aynı aramayı yeniden yapmanızı öneriyor.

Hayatın Anlamı

Otostopçunun Galaksi Rehberi adlı kitabı okuduysanız hayatın, evrenin ve her şeyin anlamının ne olduğunu biliyorsunuzdur. Eğer kitabı okumadıysanız Google’da “answer to life, the universe and everything” diye yazın.

Yerçekimi

Google arama çubuğuna “Google gravity” yazın ve kendimi şanslı hissediyorum düğmesine basın. Sayfadaki tüm öğelerin yerçekimine kapılıp düştüğünü göreceksiniz. İsterseniz farenizin yardımı ile bu öğelerle oynayabilirsiniz.

Arama çubuğuna "5 lb to kg" yazarsanız birimin kilogram olarak karşılığını görebilirsiniz.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle