GeriAvrupa Gıda takviyesinde HELAL dönemi
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  7
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Gıda takviyesinde HELAL dönemi

Gıda takviyesinde HELAL dönemi

Yüksek oranda Omega 3 yağ asitleri içeren helal ürünler serisi Omeguard, Almanya pazarında satışa sundu.

HELAL ürünler arasına, gıda takviye ürünleri de girdi. Omegal şirketinin helal kurallarına uygun olarak ürettiği Omega-3 içerikli gıda takviye ürünler serisi Omeguard’ın satışına, Almanya’daki eczanelerde başlandı.

Kronik ağrı hastası olan üç çocuk annesi Türk kökenli Maria Budak’ın İsviçre’de keşfettiği ve Almanya pazarına kazandırdığı helal ürünler, laktoz ve gluten de içermiyor.

Omegal Europa şirketi ürünlerinin Almanya Genel Dağıtımını, Meerbusch’taki SeCoMe şirketi yürütüyor.

Şirketin Genel Müdürü Maria Budak, Düsseldorf’taki sağlık ürünleri fuarı Expopharm 2015’de helal Omegal ürünlerini geniş kitlelere tanıttıklarını belirterek, “Çok büyük ilgi gördük. Almanya’daki Müslümanların da Omegal preparatlarından faydalanmaları için kolları sıvadık” dedi.

ALTI AYRI ÜRÜN

İnsan vücudunda üretilmediği için gıda yolu ile alınan Omega-3 yağ asitlerine, bebekten gebe kadına ve yaşlılara kadar herkesin ihtiyacı olduğunu vurgulayan Maria Budak, şu bilgileri verdi:
“Omeguard serisinde farklı şikayetler için, farklı dozajlarda altı ayrı Omega-3 ürün çeşidi mevcut. Omegal’ın en güzel yanı yaban etinden kazanılan çok yüksek dozajda Omega-3 yağ asitleri içermesi. Bu yağ asitleri dikkat eksikliği ve hiperaktivite bozukluğu (DEHB), artroz, atopik dermatit, yağ metabolizması bozukluğu, romatizma, kalp ve kan dolaşım hastalıkları gibi çok farklı şikayette önemli derecede düzelme sağlayabiliyor. Ayrıca çocukların sağlıklı gelişmesinde de rol oynuyor. Preparatlar sadece helal olmakla kalmayıp, aynı zamanda laktoz ve gluten içermediğinden, benim gibi bu maddelere karşı bünyesi hassas olanlar için de çok uygun.”


Yorumları Göster
Yorumları Gizle