GeriAvrupa Germania CEO’su hakkında ‘sahtekârlık’ soruşturması
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Germania CEO’su hakkında ‘sahtekârlık’ soruşturması

Germania CEO’su hakkında ‘sahtekârlık’ soruşturması

Alman savcıları, geçtiğimiz aylarda iflasını açıklayan ülkenin en büyük özel havacılık şirketlerinden Germania Hava Yolları’nın CEO’su Karsten Balke hakkında, iflas sürecinde bilet satışı yapmak iddiasıyla soruşturma başlattı.

ALMANYA, İsviçre ve Türkiye dahil birçok ülkeye uçuş gerçekleştiren Germania Havayolları’nın iflasının ardından, seyahat acentalarının ön bilet satışı yaptığı on binlerce yolcu mağdur oldu. İflasın ardından şirkete iflas yöneticisi Rüdiger Wienberg atanmıştı. Germania Hava Yolları’nı krizden kurtarmak isteyen Air Berlin yöneticisi Joachim Hunold ve girişimci Hans Rudolf Wöhrl, kurtarıcı olarak oyuna girdi ancak anlaşma sağlanamadı. İflas yöneticisi Wienberg, son görüşmelerin de sonuçsuz kaldığını duyurdu.

Germania CEO’su hakkında ‘sahtekârlık’ soruşturması

İDDİALARI KABUL ETMEDİ
Berlin savcılığı çok sayıda mağdurun, Germania Havayolları CEO’su Karsten Balke hakkında suç duyurusunda bulunduğunu belirterek, Balke hakkında iflas sürecinde bilet satışı yapmaktan iflas ve sahtekarlık soruşturması başlattı. Balke ise kendine yönelik iddiaları kabul etmedi.
Germania, Adana, Antalya, Balıkesir-Edremit, Ankara, Gaziantep, Hatay, İstanbul-Atatürk, Zafer (Kütahya-Afyon-Uşak), Malatya, Elazığ, Trabzon, Zonguldak, Samsun, Gazipaşa, Dalaman, Bodrum ve Kayseri hatlarında uçuş gerçekleştiriyordu. İflasın ardından bu şehirlere uçmak isteyen çok sayıda Türk yolcu da mağdur oldu.

 

Yorumları Göster
Yorumları Gizle