GeriAvrupa Gençliğinde sokalarda büyüdü şimdi Bundesliga'da top oynuyor
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Gençliğinde sokalarda büyüdü şimdi Bundesliga'da top oynuyor

Gençliğinde sokalarda büyüdü şimdi Bundesliga'da top oynuyor
refid:27191655 ilişkili resim dosyası

PADERBORN'un tecrübeli futbolcusu Dainel Brückner, futbol sayesinde kriminal olaylara karışmadığını ve suç ortamlarından uzak kaldığını söyledi.

Bild Gazetesine konuşan Brückner, çocukluk ve gençlik yıllarının sıkıntılı geçmesine rağmen profesyonel futbolcu olup Bundesliga'da oynamayı başardığını anlattı. 33 yaşındaki Brückner “Gençlik yıllarımda sürekli kaldığım bir evim bile olmadı” dedi.

KAVGALI ORTAMDA BÜYÜDÜM

Eski Doğu Almanya sınırları içinde kalan Rostock kentinde doğduğunu ve küçük yaşlarda Hamburg'a taşındığını anlatan Brückner “Kriminal olaylardan kendimi futbol oynayarak uzak tuttum. Annem ve babam ayrıldıkları için annemle büyüdüm. Ancak kavgalı bir ortamdı. 17 yaşında da evden ayrıldım. Sabit hiçbir evim bile olmadı. Köprü altlarında yaşamadım ama sürekli bir evim de olmadı. Her gün nerede kalacağımı düşünmem gerekiyordu. Büyüdüğüm ortamda suça karışmam çok zordu değildi. Top oynadığım amatör kulüp benim ailem gibiydi. Arkamda onların olması benim büyük şansımdı. Küçükken hep bir kez olsun Bundesliga'da top oynamayı hayal ettim. Bu hayalime 33 yaşında kavuştum” dedi.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle